360°- anskuelse
Fast hjul - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 150 til 500 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Glidelejehjulhuset er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Valsen tilbyder en høj lasteevne, har lav slidstyrke og kører jævnt.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 102 x 85 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 150 til 500 kg
| Fra DKK 103,00 |
| inkl. momsDKK 103,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920029766
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 102 x 85 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 150 kg |
Varenr.: 952920029767
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 102 x 85 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 180 kg |
Varenr.: 952920029768
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 102 x 85 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 225 kg |
Varenr.: 952920029769
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 185 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 350 kg |
Varenr.: 952920029771
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 67,00 |
| inkl. momsDKK 67,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu