360°- anskuelse
Fast hjul - polyamidhjul - rulleleje - hjul Ø 58 til 200 mm - konstruktionshøjde 76 til 235 mm - bæreevne 75 til 350 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Rullelejehjulet med cylindrisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid kan absorbere og afgive fugt.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen har en høj kemikaliebestandighed, er brudsikker under høje belastninger og er designet til temperaturområder fra -40 til +90 °C.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 58 til 250 mm
- Hjulbredde - 25 til 58 mm
- Højde - 76 til 290 mm
- Plademål - 95 x 54 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 71 x 24 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 7 til 11 mm
- Belastningsevne - 75 til 400 kg
| Fra DKK 152,00 |
| inkl. momsDKK 152,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (9)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952921213400
Udførelse
| hjuldiameter | 58 mm |
| Hjul bredde | 25 mm |
| højde | 76 mm |
| Panel dimensioner | 95 x 54 mm |
| hulstørrelse | 71 x 24 mm |
| Skrue-Ø | 7 mm |
| Kapacitet | 75 kg |
Varenr.: 952921213600
Udførelse
| hjuldiameter | 65 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 87 mm |
| Panel dimensioner | 95 x 54 mm |
| hulstørrelse | 71 x 24 mm |
| Skrue-Ø | 7 mm |
| Kapacitet | 100 kg |
Varenr.: 952922956200
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 100 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 87 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952921217200
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 290 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 400 kg |
| DKK 430,00 |
| inkl. momsDKK 430,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 952922956300
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 125 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 87 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 180 kg |
Varenr.: 952922956400
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 155 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 87 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952922956500
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 43 mm |
| højde | 185 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952922956600
Udførelse
| hjuldiameter | 175 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 208 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Varenr.: 952922956700
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 235 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 27,30 |
| inkl. momsDKK 27,30 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu