360°- anskuelse
Fast hjul - plasthjul - varmebestandigt. - Hjul Ø 80 til 200 mm - Konstruktionshøjde 108 til 239 mm - Bæreevne 90 til 300 kg
Indsatsområde
- Det varmebestandige faste hjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet er lavet udelukkende af sort, varmebestandig plast.
- Huset er lavet af blankgalvaniseret stålplade.
- Hjulet er modstandsdygtigt over for vand, syrer, alkalier og fedt og designet til temperaturområder fra -25 til +250 °C. Derudover er hjulet asbestfrit.
- Hjulkropmateriale - plastik
- Husmateriale - blankgalvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 33 til 52 mm
- Højde - 108 til 239 mm
- Plademål - 100 x 84 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 90 til 300 kg
| Fra DKK 100,00 |
| inkl. momsDKK 100,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952923025410
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 33 mm |
| Byggehøjde | 108 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 90 kg |
Varenr.: 952923025400
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 34 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 110 kg |
Varenr.: 952923025500
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 38 mm |
| Byggehøjde | 158 mm |
| Panelstørrelse | 116 x 84 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 150 kg |
Varenr.: 952923025600
Udførelse
| Hjul Ø | 150 mm |
| Hjulbredde | 42 mm |
| Byggehøjde | 202 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952923025800
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 52 mm |
| Byggehøjde | 239 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 40,00 |
| inkl. momsDKK 40,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu