360°- anskuelse
Fast hjul - med polyamidhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 150 til 450 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet med cylindrisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid kan absorbere og afgive fugt.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Hjulet har en høj kemikalieresistens og er designet til temperaturområder fra -40 til +90 °C.
- Rullen har lav rullemodstand og er brudsikker under høje belastninger.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 58 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 102 x 87 til 230 x 125 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 190 x 75 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 14 mm
- Belastningsevne - 150 til 450 kg
| Fra DKK 53,50 |
| inkl. momsDKK 53,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952922959800
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 100 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 87 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952922959900
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 125 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 87 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 180 kg |
Varenr.: 952922960100
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 43 mm |
| højde | 185 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952922960200
Udførelse
| hjuldiameter | 175 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 208 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Varenr.: 952922997700
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 290 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 400 kg |
Varenr.: 952922997800
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 290 mm |
| Panel dimensioner | 230 x 125 mm |
| hulstørrelse | 190 x 75 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Kapacitet | 450 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 16,50 |
| inkl. momsDKK 16,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu