360°- anskuelse
Fast hjul - massiv gummi - el. ledende - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 50 til 295 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Hjulhuset med rullelejer er lavet af stålplade, dækslet er lavet af sort standard massivgummi med ca. 80 til 85° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen er elektrisk ledende, lækagemodstanden er
- Valsen er stillegående og dæmper vibrationer pålideligt.
- Hjulkropmateriale - stålplade
- Slidbanemateriale - standard massiv gummi, ca. 80 til 85° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 30 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 100 x 80 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 75 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 50 til 295 kg
- Lækagemodstand -
Blødgøringsdiffusion kan forårsage misfarvning af gulvet i kontakt.
| Fra DKK 72,30 |
| inkl. momsDKK 72,30 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952923022300
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 30 mm |
| Byggehøjde | 100 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 50 kg |
Varenr.: 952923022400
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 30 mm |
| Byggehøjde | 125 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 70 kg |
Varenr.: 952923022500
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 38 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 100 kg |
Varenr.: 952923022600
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 190 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 75 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 135 kg |
Varenr.: 952923022800
Udførelse
| Hjul Ø | 250 mm |
| Hjulbredde | 60 mm |
| Byggehøjde | 290 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 75 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 295 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu