360°- anskuelse
Fast hjul i rustfrit stål - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 150 til 500 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på fliser, parket, glat beton og ujævne, hårde gulve.
- Hjulkroppen med dobbelte kuglelejer er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A. Kuglelejet og det ekstra tunge hus er lavet af rustfrit stål.
- Den stødsikre rulle er yderst modstandsdygtig over for kemikalier, olier og fedtstoffer. Slidbanen er også snitfast over for metalspåner. Derudover tilbyder rullen en afsmitningsfri drift med minimal slid og lav rullemodstand.
- Alle komponenter i rullen er rust- og syrebestandige.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Urkassemateriale - rustfrit stål
- Lejer - 2 kuglelejer i rustfrit stål
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 150 til 500 kg
| Fra DKK 313,00 |
| inkl. momsDKK 313,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Kapacitet
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue hul Ø
Varenr.: 952932992400
Udførelse
| Kapacitet | 80 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 108 mm |
| højde | 100 x 84 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Skrue hul Ø | 150 kg |
Varenr.: 952932992500
Udførelse
| Kapacitet | 100 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 128 mm |
| højde | 100 x 84 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Skrue hul Ø | 200 kg |
Varenr.: 952932992600
Udførelse
| Kapacitet | 125 mm |
| hjuldiameter | 40 mm |
| Hjul bredde | 156 mm |
| højde | 100 x 84 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Skrue hul Ø | 250 kg |
Varenr.: 952932992700
Udførelse
| Kapacitet | 150 mm |
| hjuldiameter | 45 mm |
| Hjul bredde | 195 mm |
| højde | 132 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 12 mm |
| Skrue hul Ø | 400 kg |
Varenr.: 952932992800
Udførelse
| Kapacitet | 200 mm |
| hjuldiameter | 50 mm |
| Hjul bredde | 243 mm |
| højde | 132 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 12 mm |
| Skrue hul Ø | 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 137,00 |
| inkl. momsDKK 137,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu