360°- anskuelse
Fast hjul i rustfrit stål - elastisk PU-hjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 130 til 450 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Glidelejehjulhuset er lavet af polyamid 6, den sfæriske bane er lavet af elastisk polyurethan med ca. 80° Shore A.
- Det ekstra tunge etui er lavet af rustfrit stål.
- Den stødsikre rulle tilbyder en stille, afmærkningsfri drift med minimal slid. Rullen udviser også høj modstandsdygtighed over for kemikalier, olier og fedtstoffer.
- Alle komponenter, inklusive akselskruen, er rust- og syrebestandige.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 80° Shore A
- Urkassemateriale - rustfrit stål
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 130 til 450 kg
| Fra DKK 168,00 |
| inkl. momsDKK 168,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjuldiameter (mm)
Hjul bredde (mm)
Samlet højde (mm)
Panel dimensioner (mm)
Hulstørrelse (mm)
Bolt hul
Varenr.: 952932987900
Udførelse
| Hjuldiameter (mm) | 80 mm |
| Hjul bredde (mm) | 35 mm |
| Samlet højde (mm) | 108 mm |
| Panel dimensioner (mm) | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse (mm) | 80 x 60 mm |
| Bolt hul | 9 mm |
| 130 kg |
Varenr.: 952932988000
Udførelse
| Hjuldiameter (mm) | 100 mm |
| Hjul bredde (mm) | 35 mm |
| Samlet højde (mm) | 128 mm |
| Panel dimensioner (mm) | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse (mm) | 80 x 60 mm |
| Bolt hul | 9 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952932988100
Udførelse
| Hjuldiameter (mm) | 125 mm |
| Hjul bredde (mm) | 40 mm |
| Samlet højde (mm) | 156 mm |
| Panel dimensioner (mm) | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse (mm) | 80 x 60 mm |
| Bolt hul | 9 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952932988200
Udførelse
| Hjuldiameter (mm) | 160 mm |
| Hjul bredde (mm) | 45 mm |
| Samlet højde (mm) | 200 mm |
| Panel dimensioner (mm) | 132 x 110 mm |
| Hulstørrelse (mm) | 105 x 80 mm |
| Bolt hul | 12 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952932988300
Udførelse
| Hjuldiameter (mm) | 200 mm |
| Hjul bredde (mm) | 50 mm |
| Samlet højde (mm) | 243 mm |
| Panel dimensioner (mm) | 132 x 110 mm |
| Hulstørrelse (mm) | 105 x 80 mm |
| Bolt hul | 12 mm |
| 450 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 78,20 |
| inkl. momsDKK 78,20 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu