360°- anskuelse
Fast hjul - elastisk polyuretanhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 130 til 400 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med dobbelte kuglelejer er lavet af polyamid 6, den sfæriske slidbane er lavet af blålilla elastisk polyurethan med ca. 80° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Tromlen tilbyder stille gang og høj kørekomfort.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 80° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - 2 kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 100 x 80 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 130 til 400 kg
| Fra DKK 134,00 |
| inkl. momsDKK 134,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 959210030111
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 100 x 80 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 130 kg |
Varenr.: 959210030112
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 100 x 80 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 180 kg |
Varenr.: 959210030113
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 100 x 80 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 200 kg |
Varenr.: 959210030114
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 135 x 112 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 300 kg |
Varenr.: 959210030115
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 47 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 135 x 112 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 400 kg |
Varenr.: 959210030116
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 94,90 |
| inkl. momsDKK 94,90 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu