360°- anskuelse
Fast hjul - elastisk massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 108 til 297 mm - bæreevne 120 til 500 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af støbt aluminium, den cylindriske bane er lavet af sort elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Det tunge hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag og tilbyder høj elasticitet med lav rullemodstand.
- Hjulkropmateriale - støbt aluminium
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 38 til 50 mm
- Højde - 108 til 297 mm
- Plademål - 102 x 90 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 120 til 500 kg
| Fra DKK 200,00 |
| inkl. momsDKK 200,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952920027614
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 38 mm |
| Byggehøjde | 108 mm |
| Panelstørrelse | 102 x 90 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 8,5 mm |
| Bæreevne | 120 kg |
Varenr.: 952920020260
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Panelstørrelse | 102 x 90 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 8,5 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952920020261
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Panelstørrelse | 102 x 90 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 8,5 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952920020262
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 200 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 10,5 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952920020263
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 245 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 10,5 mm |
| Bæreevne | 400 kg |
Varenr.: 952920023361
Udførelse
| Hjul Ø | 250 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 297 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 10,5 mm |
| Bæreevne | 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 130,00 |
| inkl. momsDKK 130,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu