Farvede blindnitter GESIPA® PolyGrip® - Alu/rustfrit stål - Ildrød (RAL 3000) - Pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Blindnitterne er velegnede til krævende opgaver i industrielle miljøer samt til æstetisk flotte forbindelser af farvede komponenter.
  • Nitterne kan anvendes til aluminium, stål eller rustfrit stål, indendørs eller udendørs, med hårdt eller blødt materiale, kritiske huldiametre og tolerancer.
Beskrivelse
  • Blindnitterne har et stort klemområde og kan erstatte op til fem forskellige dimensioner af DIN-standardblindnitter.
  • Nitterne har en fremragende hulfyldning. Nitteskaftet deformeres radialt under monteringsprocessen og kompenserer dermed for unøjagtigheder i borehullet, centreringsforskydninger og diameterforskelle for at danne en spillerumsfri og tæt forbindelse.
  • PolyGrip®-blindnitter forårsager ikke raslelyde fra løse nitedorne. Ligeledes er der ingen risiko for, at nitedornen falder ud.
  • PolyGrip®-blindnitter er også stænkvandtætte under visse forhold – hvis målet er at undgå, at vand trænger igennem forbindelsen, er PolyGrip®-blindnitter et ideelt valg.
  • Med deres hulfyldningsegenskaber og låsning af nitedornen tilbyder de et økonomisk alternativ til lukkede blindnitter.
Tekniske data
  • Formbogstav i henhold til standard - A
  • Materiale i henhold til standard - 0
  • Nitteskaft - Aluminiumlegering
  • Nitedorn - Rustfrit stål A2
PolyGrip®-blindnitter fås i de gængse RAL-farver. På forespørgsel kan der også leveres lakerede blindnitter i stål samt andre RAL- og specialfarver. Fås også i eloxeret udgave på forespørgsel.
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Nitteskaft
Nitteområde (MS)
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 928614560490
Udførelse
Nitteskaft4 x 10 mm
Nitteområde (MS)0,5 - 6,5 mm
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 467,00
(DKK 0,93 / stk.)
inkl. momsDKK 467,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 92861456050
Udførelse
Nitteskaft4 x 13 mm
Nitteområde (MS)3,5 - 9,5 mm
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 572,00
(DKK 1,14 / stk.)
inkl. momsDKK 572,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 928614560510
Udførelse
Nitteskaft4,8 x 10 mm
Nitteområde (MS)0,5 - 6,5 mm
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 670,00
(DKK 1,34 / stk.)
inkl. momsDKK 670,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928614560520
Udførelse
Nitteskaft4,8 x 15 mm
Nitteområde (MS)4,5 - 11,0 mm
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 811,00
(DKK 1,62 / stk.)
inkl. momsDKK 811,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928614560530
Udførelse
Nitteskaft4,8 x 17 mm
Nitteområde (MS)6,5 - 13,0 mm
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 897,00
(DKK 1,79 / stk.)
inkl. momsDKK 897,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928614560540
Udførelse
Nitteskaft4,8 x 25 mm
Nitteområde (MS)11,0 - 19,5 mm
VE250 stk.
Produktsikkerhed
DKK 601,00
(DKK 2,40 / stk.)
inkl. momsDKK 601,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Blindnitte, Blindnitte PolyGrip, Nitte, Nitter, Nitter, Blindnitte, GESIPA blindnitte, GESIPA nitte, Blindnitte form A, Blindnitte formbogstav A, Blindnitte standard 0, Stål-blindnitte, Blindnitte aluminium, Blindnitte Ø 3.2 mm, Blindnitte Ø 4 mm, Blindnitte Ø 4.8 mm, Blindnitte fladhoved, Blindnitte standard, Blindnitter fladhoved, Blindnitter standard, Blindnitter, GESIPA nitter, GESIPA blindnitter, GESIPA nitter, Blindnitter form A, Blindnitter formbogstav A, Blindnitter standard 0, Alu-blindnitter, Aluminium-blindnitter, Blindnitter aluminium, Blindnitter Ø 3.2 mm, Blindnitter Ø 4 mm, Blindnitter Ø 4.8 mm, Alu-stål-blindnitte, Blindnitte alu/stål, PolyGrip blindnitte, PolyGrip ildrød, PolyGrip rød, Blindnitte RAL 3000, PolyGrip blindnitte, PolyGrip blindnitte rød, Blindnitte rød, PolyGrip RAL 3000, PolyGrip ildrød, Blindnitte ildrød