FESTO - stikforskruning - QS - Byggestørrelse - Standard - Nominel diameter - 3 til 13 mm - VE 1 eller 10 stk. - Pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Denne stikforskruning anvendes i industrielle anlæg.
Beskrivelse
  • Den pneumatiske stikforbinder, designet til standardområdet, har nominelle diametre fra 2,3 mm til 13,0 mm.
  • Dens konstruktionsprincip er baseret på push-pull-mekanismen, og den kan installeres i enhver monteringsposition.
  • Driftstrykket rækker alt efter temperatur fra -0,95 til 14 bar.
  • Denne stikforbinder er designet til brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010 eller vand ifølge producentens anvisninger, hvor oliesmurt drift også er mulig.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-konform
  • Materiale hus - Messing, forniklet
  • Materiale udløserring - POM
  • Materiale slangeforsegling - NBR
  • Materiale slangeklemsegment - Højtlegeret rustfrit stål
  • Byggestørrelse - Standard
  • Nominel diameter - 3 til 13 mm
  • Tætningstype på indskruningstap - Belægning
  • Monteringsposition - valgfri
  • Konstruktiv opbygning - Push-pull-princip
  • Driftstryk for hele temperaturområdet - -0,95 til 6 bar
  • Temperaturafhængigt driftstryk - -0,95 til 14 bar
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Henvisning til drifts- og styremedium - Oliesmurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 1 - lav korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - -10 til 80 °C
  • Produktvægt - 7,4 til 63 g
  • Pneumatisk tilslutning 1 - Udvendigt gevind R1/8, R3/8, R1/2
  • Pneumatisk tilslutning 2 - til slange udvendig diameter 4 til 16 mm
  • Farve udløserring - blå
  • VE - 1 eller 10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (17)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Tilslutning D1
Slange-Ø D2
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973123811000
Udførelse
Nominel diameter3 mm
Tilslutning D1R1/4
Slange-Ø D24 mm
VE10 stk.
DKK 229,00
(DKK 22,90 / stk.)
inkl. momsDKK 229,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811001
Udførelse
Nominel diameter3 mm
Tilslutning D1R1/8
Slange-Ø D24 mm
VE10 stk.
DKK 200,00
(DKK 20,00 / stk.)
inkl. momsDKK 200,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811002
Udførelse
Nominel diameter5 mm
Tilslutning D1R1/4
Slange-Ø D26 mm
VE10 stk.
DKK 253,00
(DKK 25,30 / stk.)
inkl. momsDKK 253,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811003
Udførelse
Nominel diameter5 mm
Tilslutning D1R1/8
Slange-Ø D26 mm
VE10 stk.
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811004
Udførelse
Nominel diameter6 mm
Tilslutning D1R1/8
Slange-Ø D210 mm
VE10 stk.
DKK 332,00
(DKK 33,20 / stk.)
inkl. momsDKK 332,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811005
Udførelse
Nominel diameter7 mm
Tilslutning D1R1/4
Slange-Ø D28 mm
VE10 stk.
DKK 269,00
(DKK 26,90 / stk.)
inkl. momsDKK 269,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811006
Udførelse
Nominel diameter6 mm
Tilslutning D1R1/8
Slange-Ø D28 mm
VE10 stk.
DKK 260,00
(DKK 26,00 / stk.)
inkl. momsDKK 260,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811007
Udførelse
Nominel diameter5 mm
Tilslutning D1R3/8
Slange-Ø D26 mm
VE10 stk.
DKK 282,00
(DKK 28,20 / stk.)
inkl. momsDKK 282,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811008
Udførelse
Nominel diameter7 mm
Tilslutning D1R3/8
Slange-Ø D28 mm
VE10 stk.
DKK 290,00
(DKK 29,00 / stk.)
inkl. momsDKK 290,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811009
Udførelse
Nominel diameter8,5 mm
Tilslutning D1R1/4
Slange-Ø D210 mm
VE10 stk.
DKK 328,00
(DKK 32,80 / stk.)
inkl. momsDKK 328,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811010
Udførelse
Nominel diameter8,5 mm
Tilslutning D1R1/4
Slange-Ø D212 mm
VE10 stk.
DKK 382,00
(DKK 38,20 / stk.)
inkl. momsDKK 382,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811011
Udførelse
Nominel diameter9 mm
Tilslutning D1R1/2
Slange-Ø D210 mm
VE1 stk.
DKK 51,60
inkl. momsDKK 51,60
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811012
Udførelse
Nominel diameter9 mm
Tilslutning D1R3/8
Slange-Ø D210 mm
VE10 stk.
DKK 359,00
(DKK 35,90 / stk.)
inkl. momsDKK 359,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811013
Udførelse
Nominel diameter11 mm
Tilslutning D1R3/8
Slange-Ø D216 mm
VE1 stk.
DKK 135,00
inkl. momsDKK 135,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811014
Udførelse
Nominel diameter11 mm
Tilslutning D1R3/8
Slange-Ø D212 mm
VE10 stk.
DKK 434,00
(DKK 43,40 / stk.)
inkl. momsDKK 434,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811015
Udførelse
Nominel diameter11 mm
Tilslutning D1R1/2
Slange-Ø D212 mm
VE1 stk.
DKK 53,80
inkl. momsDKK 53,80
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973123811016
Udførelse
Nominel diameter13 mm
Tilslutning D1R1/2
Slange-Ø D216 mm
VE1 stk.
DKK 103,00
inkl. momsDKK 103,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, Originaldele, QS-1/2-10, QS-1/2-12, QS-1/2-16, QS-1/4-10, QS-1/4-12, QS-1/4-4, QS-1/4-6, QS-1/4-8, QS-1/8-10, QS-1/8-4, QS-1/8-6, QS-1/8-8, QS-3/8-10, QS-3/8-12, QS-3/8-16, QS-3/8-6, QS-3/8-8, Skot-stikforbinder, Skot-stikforskruning, Stikkapper, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, X-stikforbinder, Y-stikforbinder, Y-stikforskruning, FESTO, stikforskruning, QS, Byggestørrelse, Standard, Nominel diameter, 3 mm, 13 mm