FESTO - Y-PK - Y-slangeforbindelse - Messinghus - Nominel diameter 1,5 til 5,3 mm - Pakning à 10 stk. - Pris pr. pakning

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Y-slangeforbindelsen er optimal til sammenkobling af slanger.
Beskrivelse
  • Y-slangeforbindelsen kan anvendes i forskellige miljøer.
  • De forskellige nominelle diametre og pneumatiske tilslutninger muliggør fleksibel integration i slangesystemer af forskellig størrelse.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Husets materiale - Messing, POM
  • Nominel diameter - 1,5 til 5,3 mm
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-]
  • Bemærkning om drifts- og styremedium - Smurt drift mulig (påkrævet i videre drift)
  • Pneumatisk tilslutning - PK-2 til PK-6
  • Produktvægt - 1 til 12 g
  • Pakning - 10 stk.
  • Pris pr. pakning
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Pneumatisk tilslutning
Vægt/stk.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Nominel diameter Pneumatisk tilslutning Vægt/stk. VE pris ex. moms
973824921000 1,5 mm PK-2 1 g 10 stk.
DKK 218,00
(DKK 21,80 / stk.)
inkl. momsDKK 218,00
plus DKK 120,00 fragt
973824921001 2,5 mm PK-3 2 g 10 stk.
DKK 218,00
(DKK 21,80 / stk.)
inkl. momsDKK 218,00
plus DKK 120,00 fragt
973824921002 3,4 mm PK-4 3 g 10 stk.
DKK 218,00
(DKK 21,80 / stk.)
inkl. momsDKK 218,00
plus DKK 120,00 fragt
973824921003 5,3 mm PK-6 12 g 10 stk.
DKK 260,00
(DKK 26,00 / stk.)
inkl. momsDKK 260,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Y-slangeforbindelse, Y-slangeforbindelser, FESTO Y-slangeforbindelse, FESTO Y-PK Y-slangeforbindelse, Y slangeforbindelse, Festo originale dele, Originale dele, Slangeforbindelser, T-slangeforbindelser, Y-PK-2, Y-PK-3, Y-PK-4, Y-PK-6, Slangeforbindelse, Slangekobling, Y-slangekobling, FESTO