FESTO - QSSF - Skotstikforskruning - Messing forniklet - Byggestørrelse standard - Nominel diameter 2,7 til 10,6 mm - VE 1/10 - Pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Skotstikforskruningen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik til at styre luft, gas eller væsker.
Beskrivelse
  • Disse skotstikforskruninger kan arbejde i forskellige miljøer.
  • Forskruningerne fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes til både oliesmurt drift samt til brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010 og vand i henhold til producentens specifikationer.
  • Stikforskruningen har et indvendigt gevind.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - Messing, forniklet
  • Materiale udløserring - POM
  • Materiale slangeforsegling - NBR
  • Materiale slangeklemmesegment - Højlegeret stål, rustfrit
  • Byggestørrelse - Standard
  • Nominel diameter - 2,7 til 10,6 mm
  • Monteringsposition - valgfri
  • Konstruktiv opbygning - Push-Pull-princip
  • Driftstryk komplet temperaturområde - -0,95 til 6 bar
  • Temperaturafhængigt driftstryk - -0,95 til 14° C
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Henvisning til drifts- og styringsmedium - Oliesmurt drift muligt
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 1 - lav korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - -10 til 80° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - Indvendigt gevind G 1/8 til G 1/2
  • Pneumatisk tilslutning 2 - til slange udvendig diameter 4 til 16 mm
  • Farve udløserring - blå
  • Produktvægt - 18 til 145 g
  • VE - 1/10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (13)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Tilslutning D1
Slange udvendig-Ø
Vægt/stykke
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973024711000
Udførelse
Nominel diameter2,7 mm
Tilslutning D1IG G 1/8
Slange udvendig-Ø4 mm
Vægt/stykke18 g
VE10 stk.
DKK 612,00
(DKK 61,20 / stk.)
inkl. momsDKK 612,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711001
Udførelse
Nominel diameter4,2 mm
Tilslutning D1IG G 1/8
Slange udvendig-Ø6 mm
Vægt/stykke29 g
VE10 stk.
DKK 624,00
(DKK 62,40 / stk.)
inkl. momsDKK 624,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711002
Udførelse
Nominel diameter5,4 mm
Tilslutning D1IG G 1/8
Slange udvendig-Ø8 mm
Vægt/stykke38 g
VE10 stk.
DKK 654,00
(DKK 65,40 / stk.)
inkl. momsDKK 654,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711003
Udførelse
Nominel diameter2,7 mm
Tilslutning D1IG G 1/4
Slange udvendig-Ø4 mm
Vægt/stykke25 g
VE10 stk.
DKK 634,00
(DKK 63,40 / stk.)
inkl. momsDKK 634,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711004
Udførelse
Nominel diameter4 mm
Tilslutning D1IG G 1/4
Slange udvendig-Ø6 mm
Vægt/stykke29 g
VE10 stk.
DKK 637,00
(DKK 63,70 / stk.)
inkl. momsDKK 637,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711005
Udførelse
Nominel diameter5,5 mm
Tilslutning D1IG G 1/4
Slange udvendig-Ø8 mm
Vægt/stykke40 g
VE10 stk.
DKK 673,00
(DKK 67,30 / stk.)
inkl. momsDKK 673,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711006
Udførelse
Nominel diameter7,2 mm
Tilslutning D1IG G 1/4
Slange udvendig-Ø10 mm
Vægt/stykke77 g
VE10 stk.
DKK 902,00
(DKK 90,20 / stk.)
inkl. momsDKK 902,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711007
Udførelse
Nominel diameter4 mm
Tilslutning D1IG G 3/8
Slange udvendig-Ø6 mm
Vægt/stykke29 g
VE10 stk.
DKK 674,00
(DKK 67,40 / stk.)
inkl. momsDKK 674,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711008
Udførelse
Nominel diameter5,3 mm
Tilslutning D1IG G 3/8
Slange udvendig-Ø8 mm
Vægt/stykke33 g
VE10 stk.
DKK 703,00
(DKK 70,30 / stk.)
inkl. momsDKK 703,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711009
Udførelse
Nominel diameter7,1 mm
Tilslutning D1IG G 3/8
Slange udvendig-Ø10 mm
Vægt/stykke72 g
VE10 stk.
DKK 1.050,00
(DKK 105,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.050,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711010
Udførelse
Nominel diameter9,5 mm
Tilslutning D1IG G 3/8
Slange udvendig-Ø12 mm
Vægt/stykke84 g
VE10 stk.
DKK 1.170,00
(DKK 117,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.170,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711011
Udførelse
Nominel diameter9,4 mm
Tilslutning D1IG G 1/2
Slange udvendig-Ø12 mm
Vægt/stykke76 g
VE1 stk.
DKK 142,00
inkl. momsDKK 142,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024711012
Udførelse
Nominel diameter10,6 mm
Tilslutning D1IG G 1/2
Slange udvendig-Ø16 mm
Vægt/stykke145 g
VE1 stk.
DKK 228,00
inkl. momsDKK 228,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Skotstikforskruning, FESTO skotstikforskruning, FESTO QSSF skotstikforskruning, QSSF skotstikforskruning, Skot stikforskruning, Blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, Originaldele, QSSF-1/2-12-B, QSSF-1/2-16-B, QSSF-1/4-10-B, QSSF-1/4-4-B, QSSF-1/4-6-B, QSSF-1/4-8-B, QSSF-1/8-4-B, QSSF-1/8-6-B, QSSF-1/8-8-B, QSSF-3/8-10-B, QSSF-3/8-12-B, QSSF-3/8-6-B, QSSF-3/8-8-B, Skot-stikforbinder, Skot-stikforskruning, Stikhætter, Stikforbinder, Stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, X-stikforbinder, Y-stikforbinder, Y-stikforskruning, FESTO