FESTO - QSM - T-stikforskruning - Mini-serie - PBT-hus - Udvendigt gevind med udvendig sekskant - Nominel diameter 0,9 til 2,2 mm - Emballageenhed 10 stk. - Pris pr. emballageenhed

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • T-stikforskruningen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik til at styre luft, gas eller væsker.
Beskrivelse
  • Disse stikforskruning kan arbejde i forskellige miljøer.
  • Forskruninger fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes til både smurt drift og brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010.
  • Stikforskruningen har et udvendigt gevind med udvendig sekskant.
  • Gevindet er metrisk med Pakningsring.
Tekniske data
  • Materialebemærkning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - PBT
  • Materiale udløserring - POM
  • Materiale slangeforsegling - NBR
  • Materiale slangeklemsegment - højlegeret rustfrit stål
  • Byggestørrelse - Mini
  • Nominel diameter - 0,9 til 2,2 mm
  • Tætningsart ved indskruningstappen - Pakningsring
  • Monteringsposition - valgfri
  • Konstruktiv opbygning - Push-pull-princip
  • Driftstryk for hele temperaturområdet - -0,95 til 6 bar
  • Temperaturafhængigt driftstryk - -0,95 til 14° C
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-]
  • Bemærkning om drifts- og styringsmedium - Smurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 1 - lav korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - -10 til 80° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - M3 til M5
  • Pneumatisk tilslutning 2 - til slange udvendig diameter 3 til 6 mm
  • Nominelt tilspændingsmoment - 0,48 til 1,33 Nm
  • Tolerance for nominelt tilspændingsmoment - ± 20 %
  • Farve udløserring - blå
  • Produktvægt - 2 til 5,6 g
  • Emballageenhed - 10 stk.
  • Pris pr. emballageenhed
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Tilslutning D1
Slange udvendig-Ø D2
Nominelt tilspændingsmoment
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973623991000
Udførelse
Nominel diameter0,9 mm
Tilslutning D1M3
Slange udvendig-Ø D23 mm
Nominelt tilspændingsmoment0,48 Nm
VE10 stk.
DKK 715,00
(DKK 71,50 / stk.)
inkl. momsDKK 715,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973623991001
Udførelse
Nominel diameter1,3 mm
Tilslutning D1M3
Slange udvendig-Ø D24 mm
Nominelt tilspændingsmoment0,48 Nm
VE10 stk.
DKK 742,00
(DKK 74,20 / stk.)
inkl. momsDKK 742,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973623991002
Udførelse
Nominel diameter1,6 mm
Tilslutning D1M5
Slange udvendig-Ø D23 mm
Nominelt tilspændingsmoment1,33 Nm
VE10 stk.
DKK 578,00
(DKK 57,80 / stk.)
inkl. momsDKK 578,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973623991003
Udførelse
Nominel diameter2,2 mm
Tilslutning D1M5
Slange udvendig-Ø D24 mm
Nominelt tilspændingsmoment1,33 Nm
VE10 stk.
DKK 518,00
(DKK 51,80 / stk.)
inkl. momsDKK 518,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973623991004
Udførelse
Nominel diameter2,1 mm
Tilslutning D1M5
Slange udvendig-Ø D26 mm
Nominelt tilspændingsmoment1,33 Nm
VE10 stk.
DKK 580,00
(DKK 58,00 / stk.)
inkl. momsDKK 580,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: FESTO T-stikforskruning, T-stikforskruning, stikforskruning, stikforskruning, T stikforskruning, stikforskruning QSM, T-stikforskruning QSM, QSM stikforskruning, QSM T-stikforskruning, blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, Originaldele, QSMT-M3-3, QSMT-M3-4, QSMT-M5-3, QSMT-M5-4, QSMT-M5-6, Skot-stikforbinder, Stikhætter, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, X-stikforbinder, Y-stikforbinder