FESTO - QSH - stikmuffe - PBT - Ø 4 til 16 mm - nominel diameter 2,5 til 11 mm - emballageenhed 1/10 stk. - pris pr. emballageenhed

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Stikmuffen QSH er velegnet til brug i pneumatiske anlæg. Den er velegnet til både trykluft og vanddrift og tillader smurt drift. Stikmuffen giver en sikker forbindelse ved anvendelse med trykområder op til 14 bar samt i fugtige miljøer eller i kontakt med vand op til 60°C.
Beskrivelse
  • Stikmuffen QSH er fremstillet af PBT og har en blå udløserring. Den fungerer efter push-pull-princippet og kan monteres i enhver ønsket position. Alt efter udførelse fås stikforbinderen i de nominelle diametre 2,5 til 11 mm.
  • Stikmuffen har korrosionsbestandighedsklasse KBK 1 for lav korrosionsbelastning og er desuden RoHS-kompatibel.
Tekniske data
  • Materiale hus - PBT
  • Materialebemærkning - RoHS-kompatibel
  • Størrelse - standard
  • Monteringsposition - vilkårlig
  • Konstruktionsopbygning - push-pull-princip
  • Driftstryk hele temperaturområdet - -0,95 til 6 bar
  • Temperaturafhængigt driftstryk - -0,95 til 14 bar
  • Omgivelsestemperatur - -10 til 80°C
  • Stikmuffe-Ø - 4 til 16 mm
  • Nominel diameter - 2,5 til 11 mm
  • Driftsmedium - trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand i henhold til producentens erklæring
  • Bemærkning til drifts- og styringsmedium - smurt drift muligt
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 1 - lav korrosionsbelastning
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Farve udløserring - blå
  • Længde - 34,8 til 55,6 mm
  • Produktvægt - 0,5 til 4 g
  • Emballageenhed - 1 eller 10 stk.
  • Pris pr. emballageenhed
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Ø
NW
Længde
VE
Type
Del-nr.
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973024641000
Udførelse
Ø4 mm
NW2,5 mm
Længde34,8 mm
VE10 stk.
TypeQSH-4
Del-nr.153251
DKK 202,00
(DKK 20,20 / stk.)
inkl. momsDKK 202,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024641001
Udførelse
Ø6 mm
NW4 mm
Længde38,2 mm
VE10 stk.
TypeQSH-6
Del-nr.153252
DKK 230,00
(DKK 23,00 / stk.)
inkl. momsDKK 230,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024641002
Udførelse
Ø8 mm
NW6 mm
Længde41,4 mm
VE10 stk.
TypeQSH-8
Del-nr.153253
DKK 256,00
(DKK 25,60 / stk.)
inkl. momsDKK 256,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024641003
Udførelse
Ø10 mm
NW7,5 mm
Længde46,2 mm
VE10 stk.
TypeQSH-10
Del-nr.153254
DKK 292,00
(DKK 29,20 / stk.)
inkl. momsDKK 292,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024641004
Udførelse
Ø12 mm
NW9 mm
Længde52,8 mm
VE10 stk.
TypeQSH-12
Del-nr.153255
DKK 373,00
(DKK 37,30 / stk.)
inkl. momsDKK 373,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024641005
Udførelse
Ø16 mm
NW11 mm
Længde55,6 mm
VE1 stk.
TypeQSH-16
Del-nr.153256
DKK 47,80
inkl. momsDKK 47,80
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Festo-originaldele, Originaldele, QSH-10, QSH-12, QSH-16, QSH-4, QSH-6, QSH-8, stikforbinder, stikforbinder, Slangeforbindelse, Slangeforbinder, stikforbinder, Stikmuffe, Stikmuffer