FESTO - QS-VO - stikforskruning - flammehæmmende - PBT-hus - udvendigt gevind med udvendig sekskant - nominel diameter 2,6 til 8,7 mm - pakningsenhed 1/10 - pris pr. pakningsenhed

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Stikforskruningen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik til at styre luft, gas eller væsker.
Beskrivelse
  • Disse stikforskruning kan arbejde i forskellige miljøer.
  • Forskruninger fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes både til smurt drift samt til brug med trykluft iht. ISO 8573-1:2010 og vand iht. producentens anvisninger.
  • Stikforskruningen har et udvendigt gevind med udvendig sekskant.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - PBT-forstærket
  • Materiale indskruningstap - Messing, forniklet
  • Brandtest materiale - UL94 V-0 (hus), UL94 V-0 (udløserring)
  • Konstruktionsstørrelse - Standard
  • Nominel diameter - 2,6 til 8,7 mm
  • Tætningstype ved indskruningstap - Belægning
  • Konstruktionsmæssig opbygning - Push-Pull-princip
  • Driftstryk komplet temperaturområde - -0,95 til 10 bar
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Henvisning til drifts- og styremedium - Smurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 2 - moderat korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - 0 til 60° C
  • Gevind - R-gevind eller G-gevind med pakningsring
  • Pneumatisk tilslutning 1 - R 1/8 til R 1/2, G 1/8 til G 1/2
  • Pneumatisk tilslutning 2 - til slange udvendig diameter 4 til 12 mm
  • Farve udløserring - sort
  • Produktvægt - 8,7 til 53,0 g
  • Pakningsenhed - 1/10 stk.
  • Pris pr. pakningsenhed
Udførelse (23)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Gevind
Tilslutning D1
Slange udvendig-Ø
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973124901000
Udførelse
Nominel diameter2,6 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/8
Slange udvendig-Ø4 mm
VE10 stk.
DKK 439,00
(DKK 43,90 / stk.)
inkl. momsDKK 439,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901001
Udførelse
Nominel diameter4 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/8
Slange udvendig-Ø6 mm
VE10 stk.
DKK 490,00
(DKK 49,00 / stk.)
inkl. momsDKK 490,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901002
Udførelse
Nominel diameter5 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/8
Slange udvendig-Ø8 mm
VE10 stk.
DKK 597,00
(DKK 59,70 / stk.)
inkl. momsDKK 597,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901003
Udførelse
Nominel diameter4 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/4
Slange udvendig-Ø6 mm
VE10 stk.
DKK 510,00
(DKK 51,00 / stk.)
inkl. momsDKK 510,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901004
Udførelse
Nominel diameter5 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/4
Slange udvendig-Ø8 mm
VE10 stk.
DKK 601,00
(DKK 60,10 / stk.)
inkl. momsDKK 601,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901005
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/4
Slange udvendig-Ø10 mm
VE10 stk.
DKK 798,00
(DKK 79,80 / stk.)
inkl. momsDKK 798,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901006
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/4
Slange udvendig-Ø12 mm
VE10 stk.
DKK 1.010,00
(DKK 101,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.010,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901007
Udførelse
Nominel diameter5 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 3/8
Slange udvendig-Ø8 mm
VE10 stk.
DKK 707,00
(DKK 70,70 / stk.)
inkl. momsDKK 707,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901008
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 3/8
Slange udvendig-Ø10 mm
VE1 stk.
DKK 80,60
inkl. momsDKK 80,60
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901009
Udførelse
Nominel diameter8,7 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 3/8
Slange udvendig-Ø12 mm
VE1 stk.
DKK 105,00
inkl. momsDKK 105,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901010
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/2
Slange udvendig-Ø10 mm
VE1 stk.
DKK 99,30
inkl. momsDKK 99,30
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901011
Udførelse
Nominel diameter8,7 mm
GevindR-gevind
Tilslutning D1R 1/2
Slange udvendig-Ø12 mm
VE1 stk.
DKK 112,00
inkl. momsDKK 112,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901012
Udførelse
Nominel diameter4 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/8
Slange udvendig-Ø6 mm
VE10 stk.
DKK 540,00
(DKK 54,00 / stk.)
inkl. momsDKK 540,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901013
Udførelse
Nominel diameter5 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/8
Slange udvendig-Ø8 mm
VE10 stk.
DKK 650,00
(DKK 65,00 / stk.)
inkl. momsDKK 650,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901014
Udførelse
Nominel diameter4 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/4
Slange udvendig-Ø6 mm
VE10 stk.
DKK 566,00
(DKK 56,60 / stk.)
inkl. momsDKK 566,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901015
Udførelse
Nominel diameter5 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/4
Slange udvendig-Ø8 mm
VE10 stk.
DKK 690,00
(DKK 69,00 / stk.)
inkl. momsDKK 690,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901016
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/4
Slange udvendig-Ø10 mm
VE10 stk.
DKK 876,00
(DKK 87,60 / stk.)
inkl. momsDKK 876,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901017
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/4
Slange udvendig-Ø12 mm
VE10 stk.
DKK 1.120,00
(DKK 112,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.120,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901018
Udførelse
Nominel diameter5 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 3/8
Slange udvendig-Ø8 mm
VE10 stk.
DKK 784,00
(DKK 78,40 / stk.)
inkl. momsDKK 784,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901019
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 3/8
Slange udvendig-Ø10 mm
VE10 stk.
DKK 884,00
(DKK 88,40 / stk.)
inkl. momsDKK 884,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901020
Udførelse
Nominel diameter8,7 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 3/8
Slange udvendig-Ø12 mm
VE10 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 116,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901021
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/2
Slange udvendig-Ø10 mm
VE1 stk.
DKK 110,00
inkl. momsDKK 110,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124901022
Udførelse
Nominel diameter8,7 mm
GevindG-gevind med pakningsring
Tilslutning D1G 1/2
Slange udvendig-Ø12 mm
VE1 stk.
DKK 120,00
inkl. momsDKK 120,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: stikforskruning, FESTO stikforskruning, FESTO QS-VO stikforskruning, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, Originaldele, QS-V0-1/2-10, QS-V0-1/2-12, QS-V0-1/4-10, QS-V0-1/4-12, QS-V0-1/4-6, QS-V0-1/4-8, QS-V0-1/8-4, QS-V0-1/8-6, QS-V0-1/8-8, QS-V0-3/8-10, QS-V0-3/8-12, QS-V0-3/8-8, QS-V0-G1/2-10, QS-V0-G1/2-12, QS-V0-G1/4-10, QS-V0-G1/4-12, QS-V0-G1/4-6, QS-V0-G1/4-8, QS-V0-G1/8-6, QS-V0-G1/8-8, QS-V0-G3/8-10, QS-V0-G3/8-12, QS-V0-G3/8-8, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, FESTO