FESTO - QS-VO - stikforbinder - flammehæmmende - PBT-hus - nominel diameter 2,6 til 8,7 mm - pakke med 10 stk. - pris pr. pakke

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Stikforbinderen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik til styring af luft, gas eller væsker.
Beskrivelse
  • Stikforbinderen kan fungere i forskellige miljøer.
  • Stikforbinderen fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes både til smurt drift samt til brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010 og vand i henhold til producentens specifikationer.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - PBT-forstærket
  • Brandprøvning materiale - UL94 V-0 (hus), UL94 V-0 (udløsering)
  • Størrelse - Standard
  • Nominel diameter - 2,6 til 8,7 mm
  • Konstruktiv opbygning - Push-Pull-princip
  • Driftstryk hele temperaturområdet - -0,95 til 10 bar
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Bemærkning om drifts- og styremedium - Smurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 2 - moderat korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - 0 til 60° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - til slange udvendig diameter 4 til 12 mm
  • Farve udløsering - sort
  • Produktvægt - 6,0 til 26,0 g
  • Pakning - 10 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Slange udvendig Ø
Vægt/stk.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973024911000
Udførelse
Nominel diameter2,6 mm
Slange udvendig Ø4 mm
Vægt/stk.6,0 g
VE10 stk.
DKK 809,00
(DKK 80,90 / stk.)
inkl. momsDKK 809,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024911001
Udførelse
Nominel diameter4 mm
Slange udvendig Ø6 mm
Vægt/stk.7,9 g
VE10 stk.
DKK 903,00
(DKK 90,30 / stk.)
inkl. momsDKK 903,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024911002
Udførelse
Nominel diameter5 mm
Slange udvendig Ø8 mm
Vægt/stk.11,0 g
VE10 stk.
DKK 965,00
(DKK 96,50 / stk.)
inkl. momsDKK 965,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024911003
Udførelse
Nominel diameter6,7 mm
Slange udvendig Ø10 mm
Vægt/stk.18,0 g
VE10 stk.
DKK 1.150,00
(DKK 115,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.150,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973024911004
Udførelse
Nominel diameter8,7 mm
Slange udvendig Ø12 mm
Vægt/stk.26,0 g
VE10 stk.
DKK 1.260,00
(DKK 126,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.260,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: stikforbinder, FESTO stikforbinder, FESTO QS-VO stikforbinder, FESTO stikforbinder, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, Originaldele, QS-V0-10, QS-V0-12, QS-V0-4, QS-V0-6, QS-V0-8, stikforbinder, stikforskruning, stikforskruning, FESTO stikforskruning, FESTO QS-VO stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, FESTO