FESTO - QM - Muffe - Tilslutning M5 til G1 - VE 1/10 stk. - Pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Muffen er yderst velegnet til skrueforbindelse af slanger.
Beskrivelse
  • Muffen fås i forskellige tilslutningsstørrelser.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - Kobber- og PTFE-fri, RoHS-konform
  • Materiale muffe - Smedet aluminiumslegering, blå eloxeret og stål
  • Pneumatisk tilslutning - M5 til G1
  • Længde - 12 til 40 mm
  • Produktvægt - 1 til 80 g
  • VE - 1/10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
Materiale
Tilslutning D1
Længde
Vægt/stk.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 979925811000
Udførelse
MaterialeStål
Tilslutning D1M5
Længde12 mm
Vægt/stk.1g
VE10 stk.
DKK 141,00
(DKK 14,10 / stk.)
inkl. momsDKK 141,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 979925811001
Udførelse
MaterialeSmedet aluminiumslegering, blå eloxeret
Tilslutning D1G1/8
Længde22 mm
Vægt/stk.4,7 g
VE10 stk.
DKK 183,00
(DKK 18,30 / stk.)
inkl. momsDKK 183,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 979925811002
Udførelse
MaterialeSmedet aluminiumslegering, blå eloxeret
Tilslutning D1G1/4
Længde26 mm
Vægt/stk.8,9 g
VE10 stk.
DKK 204,00
(DKK 20,40 / stk.)
inkl. momsDKK 204,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 979925811003
Udførelse
MaterialeSmedet aluminiumslegering, blå eloxeret
Tilslutning D1G3/8
Længde32 mm
Vægt/stk.19 g
VE10 stk.
DKK 324,00
(DKK 32,40 / stk.)
inkl. momsDKK 324,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 979925811004
Udførelse
MaterialeSmedet aluminiumslegering, blå eloxeret
Tilslutning D1G1/2
Længde36 mm
Vægt/stk.31 g / stk.
VE1 stk.
DKK 53,80
inkl. momsDKK 53,80
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 979925811005
Udførelse
MaterialeSmedet aluminiumslegering, blå eloxeret
Tilslutning D1G3/4
Længde36 mm
Vægt/stk.36 g
VE1 stk.
DKK 114,00
inkl. momsDKK 114,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 979925811006
Udførelse
MaterialeSmedet aluminiumslegering, blå eloxeret
Tilslutning D1G1
Længde40 mm
Vægt/stk.70 g
VE1 stk.
DKK 213,00
inkl. momsDKK 213,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Muffe, Muffer, FESTO muffe, FESTO QM muffe, FESTO muffer, FESTO QM muffer, Adapter, dobbeltnippel, Festo-originaldele, Muffer, Originaldele, QM-1-1, QM-1/2-1/2, QM-1/4-1/4, QM-1/8-1/8, QM-3/4-3/4, QM-3/8-3/8, QM-M5-M5, reduktionsnippel, T-forskruninger, Fordeler, FESTO