FESTO - NPQH-H - Skot-stikforskruning - Standardstørrelse - Nominel diameter 3 til 7 mm - PE 10 stk. - Pris pr. PE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Skot-stikforskruningen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik til styring af luft, gas eller væsker.
  • Skot-stikforbinderen er baseret på et push-pull-princip og er velegnet til maritime, industrielle og automatiserede applikationer.
Beskrivelse
  • Skot-stikforskruningen fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes til både smurt drift samt til brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010 og vand i henhold til producentens specifikationer.
  • Stikforskruningen har et indvendigt gevind med udvendig sekskant.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Husmateriale - Messing, forniklet
  • Materiale udløserring - Messing, forniklet
  • Materiale slangeforsegling - FPM
  • Materiale slangeklemsegment - højlegeret stål, rustfrit
  • Materiale møtrik - Messing forniklet
  • Størrelse - Standard
  • Nominel diameter - 3 til 7 mm
  • Monteringsposition - vilkårlig
  • Konstruktiv opbygning - Push-pull-princip
  • Driftstryk hele temperaturområdet - -0,95 til 20 bar
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Bemærkning til drifts- og styremedium - Smurt drift mulig
  • Fødevaregodkendelse - NSF/ANSI 169, se overensstemmelseserklæring
  • Certifikat udstedende organ - NSF C0523185
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 3 - stærk korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - 0 til 150° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - indvendigt gevind G 1/8 til G 1/4
  • Pneumatisk tilslutning 2 - til slange udvendig diameter 4 til 8 mm
  • Tilspændingsmoment maks. - 10,0 Nm
  • Produktvægt - 24,6 til 46,5 g
  • PE - 10 stk.
  • Pris pr. PE
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Tilslutning D1
Slange udvendig-Ø
Tilspændingsmoment maks.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973124591000
Udførelse
Nominel diameter3 mm
Tilslutning D1IG G 1/8
Slange udvendig-Ø4 mm
Tilspændingsmoment maks.10,0 Nm
VE10 stk.
DKK 614,00
(DKK 61,40 / stk.)
inkl. momsDKK 614,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124591001
Udførelse
Nominel diameter5 mm
Tilslutning D1IG G 1/8
Slange udvendig-Ø6 mm
Tilspændingsmoment maks.10,0 Nm
VE10 stk.
DKK 672,00
(DKK 67,20 / stk.)
inkl. momsDKK 672,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124591002
Udførelse
Nominel diameter7 mm
Tilslutning D1IG G 1/8
Slange udvendig-Ø8 mm
Tilspændingsmoment maks.10,0 Nm
VE10 stk.
DKK 758,00
(DKK 75,80 / stk.)
inkl. momsDKK 758,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124591003
Udførelse
Nominel diameter5 mm
Tilslutning D1IG G 1/4
Slange udvendig-Ø6 mm
Tilspændingsmoment maks.15,0 Nm
VE10 stk.
DKK 724,00
(DKK 72,40 / stk.)
inkl. momsDKK 724,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973124591004
Udførelse
Nominel diameter7 mm
Tilslutning D1IG G 1/4
Slange udvendig-Ø8 mm
Tilspændingsmoment maks.15,0 Nm
VE10 stk.
DKK 791,00
(DKK 79,10 / stk.)
inkl. momsDKK 791,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Skot-stikforskruning, Skot stikforskruning, FESTO skot-stikforskruning, FESTO NPQH-H skot-stikforskruning, NPQH-H skot-stikforskruning, blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, NPQH-H-G14F-Q6-P10, NPQH-H-G14F-Q8-P10, NPQH-H-G18F-Q4-P10, NPQH-H-G18F-Q6-P10, NPQH-H-G18F-Q8-P10, Originaldele, Skot-stikforbinder, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, Verschlussschrauben, Y-stikforbinder, FESTO