FESTO - NPQH-D - Indstiksmuffe - Messing, forniklet - Byggestørrelse Standard - Nominel diameter 2 til 12 mm - VE 10 stk. - Pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Indstiksmuffen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik.
Beskrivelse
  • Indstiksmuffen kan arbejde i forskellige miljøer.
  • Indstiksmuffen fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes både til smurt drift samt til brug med trykluft iht. ISO 8573-1:2010 og vand iht. producentens specifikationer.
Tekniske data
  • Materialebemærkning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - Messing, forniklet
  • Materiale udløserring - Messing, forniklet
  • Byggestørrelse - Standard
  • Nominel diameter - 2 til 12 mm
  • Monteringsposition - vilkårlig
  • Driftstryk for hele temperaturområdet - -0,95 til 20 bar
  • Certifikatudstedende instans - NSF C0523185
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Bemærkning til drifts- og styringsmedium - Smurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 3 - kraftig korrosionspåvirkning
  • Fødevareegnethed - NSF/ANSI 169, se overensstemmelseserklæring
  • Omgivelsestemperatur - 0 til 150° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - QS-4 til QS-14
  • Længde - 35 til 54 mm
  • Produktvægt - 2,8 til 19,1 g
  • VE - 10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Indstiksmuffe-Ø
Længde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Nominel diameter Indstiksmuffe-Ø Længde VE pris ex. moms
973024611000 2 mm 4 mm 35 mm 10 stk.
DKK 275,00
(DKK 27,50 / stk.)
inkl. momsDKK 275,00
plus DKK 120,00 fragt
973024611001 4 mm 6 mm 40 mm 10 stk.
DKK 306,00
(DKK 30,60 / stk.)
inkl. momsDKK 306,00
plus DKK 120,00 fragt
973024611002 6 mm 8 mm 42 mm 10 stk.
DKK 340,00
(DKK 34,00 / stk.)
inkl. momsDKK 340,00
plus DKK 120,00 fragt
973024611003 8 mm 10 mm 50 mm 10 stk.
DKK 392,00
(DKK 39,20 / stk.)
inkl. momsDKK 392,00
plus DKK 120,00 fragt
973024611004 10 mm 12 mm 53 mm 10 stk.
DKK 460,00
(DKK 46,00 / stk.)
inkl. momsDKK 460,00
plus DKK 120,00 fragt
973024611005 12 mm 14 mm 54 mm 10 stk.
DKK 547,00
(DKK 54,70 / stk.)
inkl. momsDKK 547,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: FESTO indstiksmuffe, FESTO NPQH-D indstiksmuffe, FESTO indstiksmuffer, Indstiksmuffe, Indstiksmuffer, blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, NPQH-D-S10-E-P10, NPQH-D-S12-E-P10, NPQH-D-S14-E-P10, NPQH-D-S4-E-P10, NPQH-D-S6-E-P10, NPQH-D-S8-E-P10, Originaldele, Skot-stikforbinder, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, Låseskruer, Y-stikforbinder, FESTO