FESTO - B - blændprop - Alu eller stål - med pakningsring - M3 til M7 eller G 1/8" til G1" - VE 1 til 100 stk. - pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Blændproppen er ideel til tæt lukning af en ledningsåbning, et armatur eller en rørende.
Beskrivelse
  • Blændproppen fås enten med et metrisk M-gevind eller et cylindrisk G-gevind. Den er afhængigt af model fremstillet af galvaniseret stål, højlegeret rustfrit stål eller eloxeret aluminium og er udstyret med en pakningsring af PVC, NBR/rustfrit stål eller PA/TPE-U. De anvendte materialer er kobber- og PTFE-fri samt RoHS-kompatible. For nem installation er blændproppen forsynet med en indvendig eller udvendig sekskant.
Tekniske data
  • Materiale blændprop - Stål, galvaniseret; højlegeret rustfrit stål eller aluminium, eloxeret
  • Materiale O-ring - PVC, NBR/rustfrit stål eller PA/TPE-U (PUR)
  • Materialehenvisning - Kobber- og PTFE-fri, RoHS-kompatibel
  • Overholder standard - DIN 908
  • Nominelt tilspændingsmoment - 0,48 til 62,50 Nm
  • Tolerance for nominelt tilspændingsmoment - ± 10 til 55 %
  • Fastgørelsesmåde - Indvendig sekskant SW 2,5 til 17, udvendig sekskant SW 7 eller udvendig sekskant SW 4,5 med kærv 0,8 mm
  • Pneumatisk tilslutning - Udvendigt gevind M3 til M7 hhv. G 1/8" til G 1"
  • Produktvægt - 1 til 153 g
  • Emballagestørrelse - 1 til 100 stk.
  • Pris pr. VE
Yderligere oplysninger og mål findes i databladet
Udførelse (13)
grænse udvælgelse
Materiale
O-ring
Gevind
Sekskant
VE
Type
Delnr.
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Materiale O-ring Gevind Sekskant VE Type Delnr. pris ex. moms
854425351002 højlegeret stål, rustfrit NBR, rustfrit stål M3 Udvendig SW4,5 + kærv 10 stk. B-M3-S9 30979
DKK 241,00
(DKK 24,10 / stk.)
inkl. momsDKK 241,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351003 Aluminium, eloxeret NBR, rustfrit stål M5 Udvendig, SW 7 10 stk. B-M5 3843
DKK 129,00
(DKK 12,90 / stk.)
inkl. momsDKK 129,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351004 Stål, galvaniseret NBR, rustfrit stål M5 Indvendig, SW 2,5 10 stk. B-M5-B 174308
DKK 116,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 116,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351005 Stål, galvaniseret NBR, rustfrit stål M7 Indvendig, SW 3 10 stk. B-M7 174309
DKK 129,00
(DKK 12,90 / stk.)
inkl. momsDKK 129,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351006 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 1/8" Indvendig, SW 5 10 stk. B-1/8 3568
DKK 129,00
(DKK 12,90 / stk.)
inkl. momsDKK 129,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351007 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 1/4" Indvendig, SW 6 10 stk. B-1/4 3569
DKK 157,00
(DKK 15,70 / stk.)
inkl. momsDKK 157,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351008 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 1/4" Indvendig, SW 6 50 stk. B-1/4-50 534214
DKK 540,00
(DKK 10,80 / stk.)
inkl. momsDKK 540,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351009 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 3/8" Indvendig, SW 8 10 stk. B-3/8 3570
DKK 221,00
(DKK 22,10 / stk.)
inkl. momsDKK 221,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351010 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 3/8" Indvendig, SW 8 20 stk. B-3/8-20 534215
DKK 320,00
(DKK 16,00 / stk.)
inkl. momsDKK 320,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351011 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 1/2" Indvendig, SW 10 10 stk. B-1/2 3571
DKK 292,00
(DKK 29,20 / stk.)
inkl. momsDKK 292,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351012 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 1/2" Indvendig, SW 10 20 stk. B-1/2-20 534216
DKK 424,00
(DKK 21,20 / stk.)
inkl. momsDKK 424,00
plus DKK 120,00 fragt
854425351013 Stål, galvaniseret PA, TPE-U G 3/4" Indvendig, SW 12 1 stk. B-3/4 3572
DKK 47,60
inkl. momsDKK 47,60
plus DKK 120,00 fragt
854425351014 Stål, galvaniseret PVC G 1" Indvendig, SW 17 1 stk. B-1 5763
DKK 69,70
inkl. momsDKK 69,70
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: B-1, B-1/2, B-1/4, B-1/8, B-3/4, B-3/8, B-M3-S9, B-M5, B-M5-B, B-M7, blændprop, Festo-originaldele, Originaldele, Festo, Festo blændprop