FESTO - AMTE-M-H - Lyddæmper - Tilslutning M5 til G1/2 - Pk. 10/20 stk. - Pris pr. pk.

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Lyddæmperen er ideel til støjdæmpning ved udluftningsporte på pneumatikkomponenter.
Beskrivelse
  • Lyddæmperen fås i forskellige tilslutningsstørrelser.
Tekniske data
  • Materialeoplysning - RoHS-kompatibel
  • Materiale dæmperindsats - Bronze
  • Materiale indskruningsstuds - Messing
  • Monteringsposition - valgfri
  • Driftstryk - 0 til 10 bar
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-]
  • Bemærkning om drifts- og styremedium - Smurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse - KBK 1 - lav korrosionsbelastning
  • Gennemstrømning mod atmosfære - 91 til 2.745 l/min
  • Lydtryksniveau - 71 til 95 dB(A)
  • Omgivelsestemperatur - -40 til 80° C
  • Pneumatisk tilslutning - M5 til G1/2
  • Produktvægt - 1,1 til 30,0 g
  • Pk. - 10/20 stk.
  • Pris pr. pk.
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Gennemstrømning mod atmosfære
Lydtryksniveau
Pneumatisk tilslutning
Vægt/stk.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 202604078000
Udførelse
Gennemstrømning mod atmosfære91 l/min
Lydtryksniveau71 dB(A)
Pneumatisk tilslutningM5
Vægt/stk.1,1 g
VE20 stk.
DKK 303,00
(DKK 15,15 / stk.)
inkl. momsDKK 303,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 202604077800
Udførelse
Gennemstrømning mod atmosfære615 l/min
Lydtryksniveau92 dB(A)
Pneumatisk tilslutningG1/8
Vægt/stk.5,0 g
VE20 stk.
DKK 347,00
(DKK 17,35 / stk.)
inkl. momsDKK 347,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 202604077700
Udførelse
Gennemstrømning mod atmosfære1.000 l/min
Lydtryksniveau95 dB(A)
Pneumatisk tilslutningG1/4
Vægt/stk.9,5 g
VE20 stk.
DKK 421,00
(DKK 21,05 / stk.)
inkl. momsDKK 421,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 202604077900
Udførelse
Gennemstrømning mod atmosfære1.545 l/min
Lydtryksniveau92 dB(A)
Pneumatisk tilslutningG3/8
Vægt/stk.17,0 g
VE10 stk.
DKK 394,00
(DKK 39,40 / stk.)
inkl. momsDKK 394,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 202604077600
Udførelse
Gennemstrømning mod atmosfære2.745 l/min
Lydtryksniveau92 dB(A)
Pneumatisk tilslutningG1/2
Vægt/stk.30,0 g
VE10 stk.
DKK 544,00
(DKK 54,40 / stk.)
inkl. momsDKK 544,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Lyddæmper, FESTO lyddæmper, FESTO AMTE-M-H lyddæmper, AMTE-M-H lyddæmper, AMTE-M-H-G12, AMTE-M-H-G14, AMTE-M-H-G18, AMTE-M-H-G38, AMTE-M-H-M5, Festo originale reservedele, Originale reservedele, Lyddæmper, FESTO