Engangshandske "Male" - Latex - pudret - pakke à 100 stk.

Indsatsområde
  • Engangshandskerne er yderst velegnede til fødevareindustrien, kvalitetskontrol, lagerarbejde, emballering, sanitære områder, montage af smådele og elektronikindustrien.
Beskrivelse
  • Engangshandskerne opfylder EN 455-standarden for medicinske engangshandsker.
  • Handskerne er sømløse, fødevaregodkendte og vendbare (kan bæres på begge hænder).
Tekniske data
  • Materiale - latex, pudret
  • AQL - 1,5
  • Farve - lys beige
  • Størrelser - 8 til 10
  • Pakning - 100 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Størrelse
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 4025888024289
Udførelse
Størrelse8
VE1 æske à 100 stk.
DKK 190,00
(DKK 1,90 / stk.)
inkl. momsDKK 190,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 4025888038323
Udførelse
Størrelse9
VE1 æske à 100 stk.
DKK 190,00
(DKK 1,90 / stk.)
inkl. momsDKK 190,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 4025888019698
Udførelse
Størrelse10
VE1 æske à 100 stk.
DKK 190,00
(DKK 1,90 / stk.)
inkl. momsDKK 190,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Engangshandske "Male", Engangshandske, Engangshandske, Engangshandske, Engangsbrug, Engangshandsker, Engangshandsker, Handske, Handsker, Latex, beskyttelseshandske, beskyttelseshandsker, beskyttelseshandske, beskyttelseshandsker, medicinsk beskyttelseshandske, medicinske beskyttelseshandsker, medicinsk beskyttelseshandske, medicinske beskyttelseshandsker, latex-handske, latex-handsker, latexhandske, latexhandske, latex, en455, aql 1 5, fødevaregodkendt, vendbar engangshandske, engangshandske pudderfri, male