E-COLL Silikone-N - patron 310 ml - forskellige farver - pris pr. stk.

Indsatsområde
  • E-COLL Silikone-N er velegnet til både indendørs og udendørs brug.
  • Silikonen er ideel til fugning og forsegling ved vinduesmontage, industriglasering, metal-, træ- og plastkonstruktioner samt fugeforsegling i kølerum og klimaanlæg. Den er ikke egnet til termoruder, "Structural Glazing" og selvrensende glas.
Beskrivelse
  • E-COLL Silikone-N er af professionel kvalitet og er neutralhærdende.
  • Silikonen virker ikke korrosivt på zinkplader, stål, kobber, messing og aluminium. Den er kemisk neutral (pH-værdi: 7) og fungicid (svampedræbende).
  • Ved forsegling mellem ramme, VSG-folie og termoglas skal det sikres, at der ikke er direkte kontakt mellem tætningsmidlet og VSG-folien eller lamineringen.
  • Silikone-N kan ikke overmales.
Tekniske data
  • Arbejdstemperatur - +1 °C til +30 °C, temperaturbestandighed - -60 °C til +200 °C, skinddannelse - efter ca. 5 minutter
  • UV-bestandig
  • Hærdningshastighed - 2 mm/24 timer, svarer til DIN 18 540 del 2, ISO 11600
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Udførelse
Farve
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 4317784349703
Udførelse
UdførelsePatron, 310 ml
Farvehvid
DKK 86,10
(DKK 277,74 / l)
inkl. momsDKK 86,10
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 4317784349697
Udførelse
UdførelsePatron, 310 ml
Farvetransparent
DKK 86,10
(DKK 277,74 / l)
inkl. momsDKK 86,10
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 4317784409476
Udførelse
UdførelsePatron, 310 ml
Farvegrå
DKK 86,10
(DKK 277,74 / l)
inkl. momsDKK 86,10
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: silikone-n, silikone-n e-coll, silikone-n hvid, silikone-n transparent, silikone-n grå, silikone-n sort, silikone-n patron, silikone-n pose, silikone-n neutralhærdende, silikone-n forsegling vindue, silikone-n forsegling metal, silikone-n forsegling plast, silikone-n fugeforsegling, din 18 540 del 2, iso 11600