360°- anskuelse
Drejeligt hjul - polyamidhjul - rulleleje - hjul Ø 58 til 250 mm - konstruktionshøjde 76 til 290 mm - bæreevne 75 til 450 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Rullelejehjulet med cylindrisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen har høj kemikalieresistens og er modstandsdygtig over for brud under høje belastninger.
- Hjulmateriale - polyamid
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 58 til 250 mm
- Hjulbredde - 25 til 58 mm
- Højde - 76 til 290 mm
- Projektion - 19 til 70 mm
- Plademål - 80 x 60 til 175 x 175 mm
- Hulstørrelse - 60 x 40 til 140 x 140 mm
- Skruehulsdiameter - 7 til 14 mm
- Belastningsevne - 75 til 450 kg
| Fra DKK 118,00 |
| inkl. momsDKK 118,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (8)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Tragkr
Varenr.: 952921217500
Udførelse
| hjuldiameter | 58 mm |
| Hjul bredde | 25 mm |
| højde | 76 mm |
| Throat | 21 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 60 x 40 mm |
| Skrue-Ø | 7 mm |
| Tragkr | 75 kg |
Varenr.: 952921217800
Udførelse
| hjuldiameter | 65 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 84 mm |
| Throat | 19 mm |
| Panel dimensioner | 94 x 70 mm |
| hulstørrelse | 76 x 45 mm |
| Skrue-Ø | 8 mm |
| Tragkr | 100 kg |
Varenr.: 952922954800
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 100 mm |
| Throat | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkr | 150 kg |
Varenr.: 952922955000
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 155 mm |
| Throat | 37 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkr | 200 kg |
Varenr.: 952922955100
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 43 mm |
| højde | 185 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkr | 300 kg |
Varenr.: 952922955200
Udførelse
| hjuldiameter | 175 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 208 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkr | 350 kg |
Varenr.: 952922955300
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 235 mm |
| Throat | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkr | 350 kg |
Varenr.: 952921245600
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 290 mm |
| Throat | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkr | 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 27,30 |
| inkl. momsDKK 27,30 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu