360°- anskuelse
Drejeligt hjul - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 100 til 235 mm - bæreevne 150 til 350 kg
Indsatsområde
- Polyamid-drejehjulet er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet med sfærisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid 6 kan absorbere og afgive fugt.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Drejehjulet tilbyder lav rullemodstand og er brudsikkert selv under tung belastning.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 33 til 48 mm
- Højde - 100 til 235 mm
- Projektion - 36 til 54 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 150 til 350 kg
| Fra DKK 72,50 |
| inkl. momsDKK 72,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Projektion
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952913382800
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 33 mm |
| Byggehøjde | 100 mm |
| Projektion | 36 mm |
| Panelstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 150 kg |
Varenr.: 952913382900
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 125 mm |
| Projektion | 36 mm |
| Panelstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952913383000
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 36 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Projektion | 36 mm |
| Panelstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952913383100
Udførelse
| Hjul Ø | 150 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 185 mm |
| Projektion | 52 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952913383200
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 48 mm |
| Byggehøjde | 235 mm |
| Projektion | 54 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu