360°- anskuelse
Drejeligt hjul med dobbelt stop - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 120 til 400 kg
Indsatsområde
- Hjulet til apparater af høj kvalitet med dobbeltstop er ideelt til brug på fliser, parket, glat beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med dobbelte kuglelejer er lavet af polypropylen, den slidstærke bane er lavet af termoplastisk gummi med ca. 85° Shore A.
- Huset af stålplade er desuden galvaniseret.
- Gaffelhovedet har dobbelte kuglelejer og en lejetætning for ekstra beskyttelse mod støv og snavs. Hjulakslerne er boltet fast.
- Hjulcentermateriale - polypropylen
- Slidbanemateriale - termoplastisk gummi, ca. 85° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - 2 kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Projektion - 36 til 70 mm
- Plademål - 105 x 80 til 175 x 175 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 140 x 140 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 15 mm
- Belastningsevne - 120 til 400 kg
Valserne med en hjuldiameter på 250 mm har dobbelt stop i fremføringen. Alle andre roller har et dobbelt stop i kølvandet.
| Fra DKK 119,00 |
| inkl. momsDKK 119,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (10)
grænse udvælgelse
Kapacitet
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue hul Ø
Varenr.: 952910029416
Udførelse
| Kapacitet | 80 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue hul Ø | 9 mm |
| 120 kg |
Varenr.: 952910029417
Udførelse
| Kapacitet | 100 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 125 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue hul Ø | 9 mm |
| 150 kg |
Varenr.: 952910040581
Udførelse
| Kapacitet | 100 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 128 mm |
| højde | 45 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue hul Ø | 11 mm |
| 150 kg |
Varenr.: 952910029418
Udførelse
| Kapacitet | 125 mm |
| hjuldiameter | 40 mm |
| Hjul bredde | 155 mm |
| højde | 37 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue hul Ø | 9 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 95291015816
Udførelse
| Kapacitet | 125 mm |
| hjuldiameter | 40 mm |
| Hjul bredde | 155 mm |
| højde | 45 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue hul Ø | 11 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952910031761
Udførelse
| Kapacitet | 150 mm |
| hjuldiameter | 45 mm |
| Hjul bredde | 185 mm |
| højde | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue hul Ø | 11 mm |
| 260 kg |
Varenr.: 952910029419
Udførelse
| Kapacitet | 160 mm |
| hjuldiameter | 45 mm |
| Hjul bredde | 190 mm |
| højde | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue hul Ø | 11 mm |
| 260 kg |
Varenr.: 952910029420
Udførelse
| Kapacitet | 200 mm |
| hjuldiameter | 50 mm |
| Hjul bredde | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue hul Ø | 11 mm |
| 350 kg |
Varenr.: 952910029421
Udførelse
| Kapacitet | 250 mm |
| hjuldiameter | 60 mm |
| Hjul bredde | 290 mm |
| højde | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue hul Ø | 11 mm |
| 400 kg |
Varenr.: 952910040584
Udførelse
| Kapacitet | 250 mm |
| hjuldiameter | 60 mm |
| Hjul bredde | 290 mm |
| højde | 70 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 175 mm |
| hulstørrelse | 140 x 140 mm |
| Skrue hul Ø | 15 mm |
| 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu