360°- anskuelse
Drejeligt hjul - massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 280 mm - konstruktionshøjde 100 til 320 mm - bæreevne 50 til 385 kg
Indsatsområde
- Den styrbare transportrulle er ideel til brug på fliser, parket, industrigulve samt hårde og ujævne gulve.
- Rullelejehjulhuset er lavet af stålplade, den sfæriske slidbane er lavet af sort, lugtfri standard massiv gummi.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Hjulkropmateriale - stålplade
- Slidbanemateriale - standard massiv gummi
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 280 mm
- Hjulbredde - 25 til 70 mm
- Højde - 100 til 320 mm
- Projektion - 36 til 72 mm
- Plademål - 105 x 80 til 200 x 160 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 160 x 120 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 14 mm
- Belastningsevne - 50 til 385 kg
Blødgøringsdiffusion kan forårsage misfarvning af gulvet i kontakt.
| Fra DKK 70,60 |
| inkl. momsDKK 70,60 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (11)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920029261
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 25 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 50 kg |
Varenr.: 952920029262
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 38 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 70 kg |
Varenr.: 952920033570
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 46 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 70 kg |
Varenr.: 952920029263
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 38 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 100 kg |
Varenr.: 952920035811
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 48 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 100 kg |
Varenr.: 952920029818
Udførelse
| hjuldiameter | 140 mm |
| Hjul bredde | 37 mm |
| Kapacitet | 173 mm |
| højde | 46 mm |
| Panel dimensioner | 115 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 120 kg |
Varenr.: 952920029264
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 135 kg |
Varenr.: 952920029821
Udførelse
| hjuldiameter | 180 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 210 mm |
| højde | 53 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 170 kg |
Varenr.: 952920029265
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 205 kg |
Varenr.: 952920013442
Udførelse
| hjuldiameter | 225 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| Kapacitet | 255 mm |
| højde | 62 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 250 kg |
Varenr.: 952920013462
Udførelse
| hjuldiameter | 280 mm |
| Hjul bredde | 70 mm |
| Kapacitet | 320 mm |
| højde | 72 mm |
| Panel dimensioner | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 14 mm |
| 385 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu