360°- anskuelse
Drejeligt hjul - massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 50 til 295 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet er ideelt til brug på fliser, parket, glatte industrigulve og ujævne gulve.
- Hjulhuset med rullelejer er lavet af stålplade, dækslet er lavet af sort standard massivgummi med ca. 80 til 85° Shore A.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade. En kugleafstandsholder er integreret i pakningen.
- Rullen er elektrisk ledende.
- Hjulkropmateriale - stålplade
- Slidbanemateriale - standard massiv gummi, ca. 80 til 85° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 30 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Projektion - 36 til 66 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 50 til 295 kg
Blødgøringsdiffusion kan forårsage misfarvning af gulvet i kontakt.
| Fra DKK 62,70 |
| inkl. momsDKK 62,70 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Tragkra
Varenr.: 952923021100
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 100 mm |
| Throat | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkra | 50 kg |
Varenr.: 952923021200
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 125 mm |
| Throat | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkra | 70 kg |
Varenr.: 952923021300
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 155 mm |
| Throat | 37 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkra | 100 kg |
Varenr.: 952923021400
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 193 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 135 kg |
Varenr.: 952923021500
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 235 mm |
| Throat | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 205 kg |
Varenr.: 952923021600
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| højde | 290 mm |
| Throat | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 295 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu