360°- anskuelse
Drejeligt hjul i rustfrit stål - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 150 til 500 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul i rustfrit stål er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A. Kuglelejet er lavet af rustfrit stål.
- Det tunge urkasse i rustfrit stål er lavet af kromnikkelstål.
- Gaffelhovedet har to kuglelejer.
- Hjulet er støv- og stænksikkert, og alle komponenter er rust- og syrebestandige. Hjulet er designet til temperaturområder fra -20 til +80°C. Derudover tilbyder hjulet en høj belastningskapacitet, lav slidstyrke og rolig gang.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Urkassemateriale - kromnikkelstål
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Projektion - 47 til 60 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 150 til 500 kg
| Fra DKK 418,00 |
| inkl. momsDKK 418,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932991400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 108 mm |
| Throat | 47 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952932991500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| Throat | 47 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952932991600
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 156 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 250 kg |
Varenr.: 952932991700
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 195 mm |
| Throat | 60 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 400 kg |
Varenr.: 952932991800
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 243 mm |
| Throat | 59 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 137,00 |
| inkl. momsDKK 137,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu