360°- anskuelse
Drejeligt hjul i rustfrit stål - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 150 til 500 kg
Indsatsområde
- Det drejelige rustfrit stålhjul med dobbeltstop er ideelt til brug på fliser, parket, glat beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af polyamid 6, den slidstærke bane er lavet af polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Kuglelejet og huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af rustfrit stål.
- Hjulakselet er skruet fast.
- Hjulet tilbyder høj belastningskapacitet, lav slidstyrke og rolig gang. Derudover er hjulet støv- og stænksikkert, og alle komponenter er rust- og syrebestandige. Hjulet er designet til temperaturområder fra -20 til +80°C.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale – polyurethan, ca. 95° Shore A
- Urkassemateriale - rustfrit stål
- Lejer - kuglelejer i rustfrit stål
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Projektion - 47 til 60 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 150 til 500 kg
| Fra DKK 517,00 |
| inkl. momsDKK 517,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Kapacitet
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue hul Ø
Varenr.: 952932991900
Udførelse
| Kapacitet | 80 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 108 mm |
| højde | 47 mm |
| Throat | 100 x 84 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Skrue hul Ø | 150 kg |
Varenr.: 952932992000
Udførelse
| Kapacitet | 100 mm |
| hjuldiameter | 35 mm |
| Hjul bredde | 128 mm |
| højde | 47 mm |
| Throat | 100 x 84 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Skrue hul Ø | 200 kg |
Varenr.: 952932992200
Udførelse
| Kapacitet | 125 mm |
| hjuldiameter | 40 mm |
| Hjul bredde | 156 mm |
| højde | 52 mm |
| Throat | 100 x 84 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Skrue hul Ø | 250 kg |
Varenr.: 952932992300
Udførelse
| Kapacitet | 150 mm |
| hjuldiameter | 45 mm |
| Hjul bredde | 195 mm |
| højde | 60 mm |
| Throat | 132 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 12 mm |
| Skrue hul Ø | 400 kg |
Varenr.: 952900299240
Udførelse
| Kapacitet | 200 mm |
| hjuldiameter | 50 mm |
| Hjul bredde | 243 mm |
| højde | 59 mm |
| Throat | 132 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 12 mm |
| Skrue hul Ø | 500 kg |
| DKK 1.080,00 |
| inkl. momsDKK 1.080,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 137,00 |
| inkl. momsDKK 137,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu