360°- anskuelse
Drejeligt hjul i rustfrit stål - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 240 mm - bæreevne 130 til 270 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet med dobbeltstop er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet med sfærisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid 6 kan absorbere og afgive fugt.
- Huset i rustfrit stål, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af kromnikkelstål.
- Rullen er meget kemikaliebestandig og designet til temperaturområder fra -40 til +90 °C. Derudover er rullen brudsikker under høje belastninger og tilbyder lav rullemodstand.
- Alle komponenter, inklusive akselskruen, er rustbestandige.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Urkassemateriale - kromnikkelstål
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 33 til 50 mm
- Højde - 108 til 240 mm
- Projektion - 32 til 52 mm
- Plademål - 100 x 80 til 130 x 106 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8 til 12 mm
- Belastningsevne - 130 til 270 kg
| Fra DKK 269,00 |
| inkl. momsDKK 269,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Projektion
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952922339800
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 33 mm |
| Byggehøjde | 108 mm |
| Projektion | 32 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 8 mm |
| Bæreevne | 130 kg |
Varenr.: 952922220200
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Projektion | 32 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 8 mm |
| Bæreevne | 130 kg |
Varenr.: 952922340600
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Projektion | 32 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 10 mm |
| Bæreevne | 130 kg |
Varenr.: 952922342200
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 197 mm |
| Projektion | 52 mm |
| Panelstørrelse | 130 x 106 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12 mm |
| Bæreevne | 270 kg |
Varenr.: 952922342600
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 240 mm |
| Projektion | 49 mm |
| Panelstørrelse | 130 x 106 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12 mm |
| Bæreevne | 270 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu