360°- anskuelse
Drejeligt hjul i rustfrit stål med dobbelt stop - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 240 mm - bæreevne 100 til 270 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet i rustfrit stål er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulcentret med kuglelejer er lavet af polyamid 6, dækslet er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A. Kuglelejet er lavet af rustfrit stål.
- Huset i rustfrit stål, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af kromnikkelstål.
- Valsen har en høj lasteevne, lav slidstyrke og jævn gang.
- Alle komponenter er rust- og syrebestandige.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Urkassemateriale - kromnikkelstål
- Lejer - kuglelejer i rustfrit stål
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 50 mm
- Højde - 108 til 240 mm
- Projektion - 32 til 52 mm
- Plademål - 100 x 80 til 130 x 106 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 100 til 270 kg
| Fra DKK 302,00 |
| inkl. momsDKK 302,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Tragkr
Varenr.: 952922499100
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 108 mm |
| Throat | 32 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkr | 100 kg |
Varenr.: 952922499400
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 128 mm |
| Throat | 32 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkr | 150 kg |
Varenr.: 952922499700
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 155 mm |
| Throat | 32 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkr | 200 kg |
Varenr.: 952922748200
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 197 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 130 x 106 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkr | 250 kg |
Varenr.: 952922748300
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 240 mm |
| Throat | 49 mm |
| Panel dimensioner | 130 x 106 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkr | 300 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu