360°- anskuelse
Drejeligt hjul i rustfrit stål - elastisk PU-hjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 130 til 450 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet i rustfrit stål er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Glidelejehjulet er lavet af polyamid 6, og dækslet er lavet af elastisk polyurethan med ca. 80° Shore A.
- Det tunge urkasse i rustfrit stål er lavet af kromnikkelstål.
- Hjulet tilbyder høj komfort og støjsvag drift. Derudover er hjulet støv- og stænksikkert, og alle komponenter er rust-, syre- og kemikaliebestandige.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 80° Shore A
- Urkassemateriale - kromnikkelstål
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Projektion - 47 til 60 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 130 til 450 kg
| Fra DKK 452,00 |
| inkl. momsDKK 452,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Projektion
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952932987400
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 108 mm |
| Projektion | 47 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 130 kg |
Varenr.: 952932987500
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Projektion | 47 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952932987600
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 156 mm |
| Projektion | 51 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 84 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952932987700
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 45 mm |
| Byggehøjde | 200 mm |
| Projektion | 60 mm |
| Panelstørrelse | 132 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952932987800
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 243 mm |
| Projektion | 59 mm |
| Panelstørrelse | 132 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12 mm |
| Bæreevne | 450 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 78,20 |
| inkl. momsDKK 78,20 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu