360°- anskuelse
Drejeligt hjul - elastisk massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 108 til 297 mm - bæreevne 120 til 500 kg
Indsatsområde
- På grund af sin bløde slidbane er drejehjulet særligt velegnet til brug på ujævne og hårde gulve.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af støbt aluminium, den cylindriske bane er lavet af sort elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Det mellemlette hus, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Rullen tilbyder høj elasticitet med lav rullemodstand og er også særligt modstandsdygtig over for stød og slag.
- Hjulkropmateriale - støbt aluminium
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 297 mm
- Projektion - 40 til 67 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 120 til 500 kg
| Fra DKK 242,00 |
| inkl. momsDKK 242,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920027613
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 108 mm |
| højde | 40 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 120 kg |
Varenr.: 952920020250
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 40 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952920020251
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 40 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952920020252
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 200 mm |
| højde | 56 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952920020253
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 56 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 400 kg |
Varenr.: 952920023359
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 297 mm |
| højde | 67 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 130,00 |
| inkl. momsDKK 130,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu