360°- anskuelse
Drejeligt hjul - elastisk massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 100 til 235 mm - belastningskapacitet 100 til 350 kg
Indsatsområde
- Transporthjulet er ideelt til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne, hårde gulve.
- Hjulhuset med rullelejer er lavet af plastik, hjulbanen er lavet af blå elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade og har et dobbelt stop. En kugleafstandsstykke er integreret i pakningen.
- Rullen tilbyder et sporløst løb.
- Hjulkropmateriale - plastik
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 48 mm
- Højde - 100 til 235 mm
- Projektion - 36 til 54 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 100 til 350 kg
| Fra DKK 119,00 |
| inkl. momsDKK 119,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920029186
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 100 kg |
Varenr.: 952920029187
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 125 kg |
Varenr.: 952920029188
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 37 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952920039951
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 48 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952920029189
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 48 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952920029190
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 48 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu