360°- anskuelse
Drejeligt hjul - bremse - massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 50 til 295 kg
Indsatsområde
- Transporthjulet med låsemekanisme er ideelt til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne, hårde gulve.
- Hjulhuset med rullelejer er lavet af stålplade, dækslet er lavet af blågrå, afsmitningsfri, lugtfri standard massiv gummi med ca. 80 til 85° Shore A.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Hjulkropmateriale - stålplade
- Slidbanemateriale - standard massiv gummi, ca. 80 til 85° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 25 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Projektion - 36 til 66 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 50 til 295 kg
| Fra DKK 103,00 |
| inkl. momsDKK 103,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (8)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920029351
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 25 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 50 kg |
Varenr.: 952920029352
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 38 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 70 kg |
Varenr.: 952920029535
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 38 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 100 kg |
Varenr.: 952920035515
Udførelse
| hjuldiameter | 140 mm |
| Hjul bredde | 37 mm |
| Kapacitet | 173 mm |
| højde | 46 mm |
| Panel dimensioner | 115 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 120 kg |
Varenr.: 952920029354
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 135 kg |
Varenr.: 952920031742
Udførelse
| hjuldiameter | 180 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 210 mm |
| højde | 53 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 170 kg |
Varenr.: 952920029355
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 205 kg |
Varenr.: 952920029837
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 295 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 39,30 |
| inkl. momsDKK 39,30 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu