360°- anskuelse
Dobbelt kraftigt fast hjul - PU hjul - hjul Ø 125 til 300 mm - konstruktionshøjde 177 til 375 mm - bæreevne 500 til 4000 kg
Indsatsområde
- Det dobbelte kraftige hjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af specialstøbejern, den påstøbte, cylindriske løbeflade er lavet af polyurethan med ca. 92° Shore A.
- Huset er en sortmalet, kraftig svejset stålkonstruktion.
- Rullen er meget modstandsdygtig over for kemikalier, olier og fedtstoffer. Slidbanen er også skærefast over for metalspåner.
- Derudover tilbyder den stødsikre rulle lav rullemodstand og et afsmitningsfrit løb med kun minimal slid.
- Hjulkropmateriale - specialgråt støbejern
- Slidbanemateriale - støbt polyurethan, ca. 92° Shore A
- Husmateriale - svejset stålkonstruktion, malet
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 125 til 300 mm
- Hjulbredde - 2 x 35 til 2 x 70 mm
- Højde - 177 til 375 mm
- Panelmål - 175 x 140 til 230 x 230 mm
- Hulstørrelse - 140 x 105 til 190 x 190 mm
- Skruehulsdiameter - 13 til 19 mm
- Belastningsevne - 500 til 4000 kg
| Fra DKK 1.400,00 |
| inkl. momsDKK 1.400,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952930015634
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 2 x 35 mm |
| Kapacitet | 177 mm |
| højde | 175 x 140 mm |
| tallerken | 140 x 105 mm |
| hulstørrelse | 13 mm |
| Hul Ø | 500 kg |
Varenr.: 952930015653
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 2 x 40 mm |
| Kapacitet | 210 mm |
| højde | 170 x 170 mm |
| tallerken | 130 x 130 mm |
| hulstørrelse | 13 mm |
| Hul Ø | 1000 kg |
Varenr.: 952930015654
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 2 x 50 mm |
| Kapacitet | 270 mm |
| højde | 200 x 200 mm |
| tallerken | 160 x 160 mm |
| hulstørrelse | 17 mm |
| Hul Ø | 2200 kg |
Varenr.: 952930015655
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 2 x 60 mm |
| Kapacitet | 320 mm |
| højde | 230 x 230 mm |
| tallerken | 190 x 190 mm |
| hulstørrelse | 19 mm |
| Hul Ø | 2800 kg |
Varenr.: 952930015656
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 2 x 70 mm |
| Kapacitet | 375 mm |
| højde | 230 x 230 mm |
| tallerken | 190 x 190 mm |
| hulstørrelse | 19 mm |
| Hul Ø | 4000 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 227,00 |
| inkl. momsDKK 227,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu