360°- anskuelse
Dobbelt kraftigt fast hjul - PA hjul - hjul Ø 125 til 300 mm - konstruktionshøjde 177 til 375 mm - bæreevne 500 til 4000 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på faste, plane og bløde, følsomme gulve.
- Kuglelejehjulene med sfærisk slidbane er lavet udelukkende af polyamid 6. Polyamid 6 kan absorbere og afgive fugt.
- Huset er en sortmalet, kraftig svejset stålkonstruktion.
- Centerbolten er skruet fast og fastgjort.
- Hjulet tilbyder høj kemisk resistens og brudstyrke under tunge belastninger. Derudover tilbyder hjulet lav rullemodstand og jævn kørsel på glatte gulve.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - svejset stålkonstruktion, malet
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 125 til 300 mm
- Hjulbredde - 2 x 35 til 2 x 60 mm
- Højde - 177 til 375 mm
- Panelmål - 170 x 140 til 230 x 230 mm
- Hulstørrelse - 140 x 105 til 190 x 190 mm
- Skruehulsdiameter - 13 til 19 mm
- Belastningsevne - 500 til 4000 kg
| Fra DKK 1.170,00 |
| inkl. momsDKK 1.170,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952931563900
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 2 x 35 mm |
| højde | 177 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 13 mm |
| Kapacitet | 500 kg |
Varenr.: 952931564000
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 2 x 40 mm |
| højde | 210 mm |
| Panel dimensioner | 170 x 170 mm |
| hulstørrelse | 130 x 130 mm |
| Skrue-Ø | 13 mm |
| Kapacitet | 1000 kg |
Varenr.: 952931565000
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 2 x 50 mm |
| højde | 270 mm |
| Panel dimensioner | 200 x 200 mm |
| hulstørrelse | 160 x 160 mm |
| Skrue-Ø | 17 mm |
| Kapacitet | 2200 kg |
Varenr.: 952931565100
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 2 x 60 mm |
| højde | 350 mm |
| Panel dimensioner | 230 x 230 mm |
| hulstørrelse | 190 x 190 mm |
| Skrue-Ø | 19 mm |
| Kapacitet | 2800 kg |
Varenr.: 952931565200
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 2 x 60 mm |
| højde | 375 mm |
| Panel dimensioner | 230 x 230 mm |
| hulstørrelse | 190 x 190 mm |
| Skrue-Ø | 19 mm |
| Kapacitet | 4000 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 108,00 |
| inkl. momsDKK 108,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu