Diamant-slibestift cylinderform kornstørrelse D 91 galvanisk binding - pakning 1 og 5 stk. - pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Diamant-slibestift PFERD
  • til slibning af boringer, radier og konturer ved stationær og manuel brug
  • kan anvendes til både tør- og vådslibning
  • til hårdmetal, glas, keramik, porcelæn, slidbeskyttelseslag, ferrit, silicium, grafit, elektrokul, duroplast, glasfiberforstærket plast, ildfaste materialer, natur- og kunststen
Beskrivelse
  • Originalt kvalitetsprodukt fra PFERD
  • et-lags kornbelægning på en metalkrop
  • meget skærende på grund af belægningstypen
  • næsten alle former for kropgeometrier kan belægges
  • fremragende standtid og profilholdbarhed
  • korte bearbejdningstider
  • Reducering af uproduktive tidstab, da værktøjet sjældnere skal afrettes eller udskiftes
  • lave slibetemperaturer
  • ensartet kvalitetsniveau over en lang række emner
Tekniske data
  • Kornstørrelse - D91 (fin kornstørrelse)
  • Hoved-Ø 1,0 mm - 12,0 mm
  • Hovedlængde - 4 mm - 8 mm
  • Skaft-Ø 3 mm - 6 mm
  • Skaftlængde - 36 mm - 54 mm
  • Pakning - 1 og 5 stk.
Udførelse (18)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Hoved-Ø x hovedlængde
Skaft-Ø x skaftlængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 652312354360
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,2-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,2 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 429,00
(DKK 85,80 / stk.)
inkl. momsDKK 429,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354391
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,4-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,4 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 474,00
(DKK 94,80 / stk.)
inkl. momsDKK 474,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312257883
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,0-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,0 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 514,00
(DKK 102,80 / stk.)
inkl. momsDKK 514,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354421
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,6-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,6 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 531,00
(DKK 106,20 / stk.)
inkl. momsDKK 531,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354452
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,8-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,8 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 537,00
(DKK 107,40 / stk.)
inkl. momsDKK 537,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260784
Udførelse
BetegnelseDZY-A 2,0-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ2,0 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 543,00
(DKK 108,60 / stk.)
inkl. momsDKK 543,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652312354520
Udførelse
BetegnelseDZY-A 2,4-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ2,4 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 547,00
(DKK 109,40 / stk.)
inkl. momsDKK 547,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260845
Udførelse
BetegnelseDZY-N 3,5-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ3,5 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 576,00
(DKK 115,20 / stk.)
inkl. momsDKK 576,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260869
Udførelse
BetegnelseDZY-N 4,0-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ4,0 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 600,00
(DKK 120,00 / stk.)
inkl. momsDKK 600,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260883
Udførelse
BetegnelseDZY-N 4,5-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ4,5 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 615,00
(DKK 123,00 / stk.)
inkl. momsDKK 615,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354551
Udførelse
BetegnelseDZY-A 2,6-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ2,6 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 568,00
(DKK 113,60 / stk.)
inkl. momsDKK 568,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260821
Udførelse
BetegnelseDZY-A 3,0-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ3,0 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 590,00
(DKK 118,00 / stk.)
inkl. momsDKK 590,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260906
Udførelse
BetegnelseDZY-N 5,0-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ5,0 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 717,00
(DKK 143,40 / stk.)
inkl. momsDKK 717,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312257944
Udførelse
BetegnelseDZY-N 5,5-6/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ5,5 mm x 6 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 772,00
(DKK 154,40 / stk.)
inkl. momsDKK 772,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260982
Udførelse
BetegnelseDZY-N 10,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ10,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 242,00
inkl. momsDKK 242,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260920
Udførelse
BetegnelseDZY-A 6,0-6/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ6,0 mm x 6 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 54 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 163,00
inkl. momsDKK 163,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312261002
Udførelse
BetegnelseDZY-N 12,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ12,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 286,00
inkl. momsDKK 286,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312260968
Udførelse
BetegnelseDZY-N 8,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ8,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 211,00
inkl. momsDKK 211,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: diamantslibeværktøjer, galvanisk binding, diamantslibestifter, diamantslibeværktøj, diamantslibeværktøjer, diamantslibeværktøj, diamantslibestift, diamantslibestift, diamantslibestifter, diamantslibning, diamantsliber