Diamant-Slibestift kugleform - kornstørrelse D126 galvanisk binding - pakken indeholder 1 og 5 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Diamant-Slibestift PFERD
  • til gravering, slibning af konturer og afgratning
  • kan anvendes til både tør- og vådslibning
  • til hårdmetal, glas, keramik, porcelæn, slidbeskyttelseslag, ferrit, silicium, grafit, elektrokul, duroplaster, glasfiberforstærket plast, ildfaste materialer, natur- og kunststen
Beskrivelse
  • Originalt kvalitetsprodukt fra PFERD
  • et-lags kornbelægning på en metalbasis
  • meget skærekraftig på grund af belægningstypen
  • næsten alle basisgeometrier kan belægges
  • fremragende standtid og profilholdbarhed
  • korte bearbejdningstider
  • reduktion af uproduktive tidstab, da værktøjet sjældnere skal afrettes eller skiftes
  • lave slibetemperaturer
  • ensartet kvalitetsniveau over en lang række emner
Tekniske data
  • Kornstørrelse - D 126 (mellemfin kornstørrelse)
  • Hoved-Ø - 1 mm - 12 mm
  • Skaft-Ø 3 mm - 6 mm
  • Skaftlængde - 39 mm - 52 mm
  • Indhold - 1 og 5 stk.
Udførelse (9)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Hoved-Ø
Skaft-Ø x skaftlængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Hoved-Ø Skaft-Ø x skaftlængde VE pris ex. moms
652312258637 DKU-A 1,0/3 Ø1 mm Ø3 mm x 44 mm 5 stk.
DKK 582,00
(DKK 116,40 / stk.)
inkl. momsDKK 582,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258699 DKU-A 3,0/3 Ø3 mm Ø3 mm x 42 mm 5 stk.
DKK 702,00
(DKK 140,40 / stk.)
inkl. momsDKK 702,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258729 DKU-A 4,0/3 Ø4 mm Ø3 mm x 41 mm 5 stk.
DKK 787,00
(DKK 157,40 / stk.)
inkl. momsDKK 787,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258668 DKU-A 2,0/3 Ø2 mm Ø3 mm x 43 mm 5 stk.
DKK 724,00
(DKK 144,80 / stk.)
inkl. momsDKK 724,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258750 DKU-A 5,0/3 Ø5 mm Ø3 mm x 40 mm 5 stk.
DKK 1.010,00
(DKK 202,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.010,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258781 DKU-N 6,0/3 Ø6 mm Ø3 mm x 39 mm 1 styk
DKK 244,00
inkl. momsDKK 244,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258842 DKU-A 8,0/6 Ø8 mm Ø6 mm x 52 mm 1 stk.
DKK 267,00
inkl. momsDKK 267,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258903 DKU-A 10,0/6 Ø10 mm Ø6 mm x 50 mm 1 stk.
DKK 388,00
inkl. momsDKK 388,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652312258965 DKU-N 12,0/6 Ø12 mm Ø6 mm x 48 mm 1 stk.
DKK 489,00
inkl. momsDKK 489,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: diamantslibeværktøj, galvanisk binding, diamant-slibestift, diamantslibning