DENSORB Absorbermåtter Economy Single - light - Universal version - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Absorbermåtterne er ideelle til universel brug på værksteder og i produktionen, for eksempel som underlag ved rengøring, reparation eller vedligeholdelse.
Beskrivelse
  • Den ekstremt sugestærke absorberingsmåtte er fremstillet af polypropylen (PP) og forsynet med en åben, fintfibret struktur på begge sider for hurtigt at kunne absorbere udløbne væsker. Materialet har tykkelsen "light".
  • Absorbermåtterne med målene 40 x 50 cm er perforerede i midten, så de nemt kan deles.
  • Det universelle absorberingsmateriale absorberer pålideligt næsten enhver væske takket være sin hydrofile konstruktion.
  • Absorbermåtterne har en meget lav risiko for dryp på grund af den udtalte adhæsion mellem fiberoverfladen og den absorberede væske, hvilket holder gulve pålideligt rene.
  • Høj stabilitet og lang holdbarhed sikres takket være den specielle prægning. Selv i mættet tilstand er måtterne stadig rivefaste.
  • Takket være den mørkegrå farve ser måtterne ikke beskidte ud, selv efter længere tids brug.
Tekniske data
  • Anvendelse - Universal
  • Materialetykkelse - light
  • Kvalitet - Economy Single
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Mål
VE
Absorptionskapacitet
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Mål VE Absorptionskapacitet pris ex. moms
905017558100 20 x 24 cm 200 stk. 38 liter/pakke
DKK 643,00
(DKK 3,22 / stk.)
inkl. momsDKK 643,00
plus DKK 120,00 fragt
905017788500 37 x 40 cm 200 stk. 118 liter/pakke
DKK 1.150,00
(DKK 5,75 / stk.)
inkl. momsDKK 1.150,00
plus DKK 120,00 fragt
905020792000 40 x 50 cm 100 stk. 80 liter/pakke
DKK 933,00
(DKK 9,33 / stk.)
inkl. momsDKK 933,00
plus DKK 120,00 fragt
905017501400 40 x 50 cm 200 stk. 160 liter/pakke
DKK 1.570,00
(DKK 7,85 / stk.)
inkl. momsDKK 1.570,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: DENSORB Absorberingsmateriale, Absorbermåtter, Måtter, Rengøringsartikler, Rengøring, Absorberingsmåtte, Absorberingsmåtter, Udførelse Universal, Universal absorberingsmåtte, Universal, PP, Polypropylen, light, mørkegrå, denios