360°- anskuelse
Apparat med dobbelt hjul - polyamidhjul - hjul Ø 50 til 75 mm - konstruktionshøjde 74 til 102 mm - bæreevne 80 til 100 kg
Indsatsområde
- Det styrbare dobbelthjul er egnet til universel brug.
- Glidelejehjulene er lavet udelukkende af polyamid.
- Det lette hus, hvis gaffelhoved har dobbelte kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen er stort set vedligeholdelsesfri.
- Hjulmateriale - polyamid
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 50 til 75 mm
- Hjulbredde - 2 x 18 til 2 x 25 mm
- Højde - 74 til 102 mm
- Projektion - 24 til 31 mm
- Pladestørrelse - 60 x 60 mm
- Hulstørrelse - 38 x 38/48 x 48 mm
- Skruehulsdiameter - 6,2 mm
- Belastningsevne - 80 til 100 kg
| Fra DKK 37,20 |
| inkl. momsDKK 37,20 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (2)
grænse udvælgelse
Kapacitet
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Varenr.: 952911095000
Udførelse
| Kapacitet | 50 mm |
| hjuldiameter | 2 x 18 mm |
| Hjul bredde | 74 mm |
| højde | 24 mm |
| Throat | 80 kg |
Varenr.: 952911095200
Udførelse
| Kapacitet | 75 mm |
| hjuldiameter | 2 x 25 mm |
| Hjul bredde | 102 mm |
| højde | 31 mm |
| Throat | 100 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 2,54 |
| inkl. momsDKK 2,54 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu