360°- anskuelse
Apparat drejeligt hjul - termoplastisk hjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 120 til 400 kg
Indsatsområde
- Apparatets drejehjul er ideelt til brug på fliser, glat beton og ujævne gulve.
- Glidelejehjulhuset er lavet af polypropylen, dækslet er lavet af blågrå, afsmitningsfri termoplastisk gummi med ca. 85° Shore A.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade. En kugleafstandsholder er integreret i pakningen.
- Rullen kører problemfrit.
- Hjulcentermateriale - polypropylen
- Slidbanemateriale - termoplastisk gummi, ca. 85° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 120 til 400 kg
| Fra DKK 117,00 |
| inkl. momsDKK 117,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952910029380
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 105 x 80 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 120 kg |
Varenr.: 952910029381
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 105 x 80 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 150 kg |
Varenr.: 952910023382
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 105 x 80 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 200 kg |
Varenr.: 952910029383
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 135 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 260 kg |
Varenr.: 952910029384
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 135 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 350 kg |
Varenr.: 952910029385
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 135 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu