360°- anskuelse
Apparat drejeligt hjul - polypropylenhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 100 til 235 mm - bæreevne 150 til 350 kg
Indsatsområde
- Det styrbare apparathjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glatte gulve.
- Kuglelejehjulet med sfærisk bane er fremstillet udelukkende af polypropylen.
- Huset, hvis gaffelhoved har dobbelte kuglelejer, er lavet af galvaniseret stål.
- For at beskytte kuglelejet mod støv og snavs er hjulet udstyret med gevindbeskyttere.
- Valsen tilbyder høj kemisk resistens samt særligt lav start- og rullemodstand.
- Hjulmateriale - polypropylen
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 47 mm
- Højde - 100 til 235 mm
- Projektion - 36 til 54 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 150 til 350 kg
| Fra DKK 95,50 |
| inkl. momsDKK 95,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952910029445
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 150 kg |
Varenr.: 952910029446
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 36 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952910029447
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 37 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 210 kg |
Varenr.: 952910029448
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 52 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952910029449
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 47 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 33,20 |
| inkl. momsDKK 33,20 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu