360°- anskuelse
Apparat drejeligt hjul - elastisk PU hjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 108 til 297 mm - belastningskapacitet 130 til 500 kg
Indsatsområde
- Apparatets drejehjul er ideelt til brug på fliser, ru beton eller ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af polyamid 6, og hjulbanen er lavet af elastisk polyurethan med ca. 80° Shore A.
- Det tunge, pressede stålpladehus er desuden galvaniseret.
- Gaffelhovedet har to kuglelejer.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag, tilbyder høj kørekomfort og støjsvag kørsel.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 80° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 108 til 297 mm
- Projektion - 40 til 67 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 130 til 500 kg
| Fra DKK 199,00 |
| inkl. momsDKK 199,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952910021187
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 108 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 130 kg |
Varenr.: 952910021188
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952910021189
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952910021190
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 200 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952910021191
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 450 kg |
Varenr.: 952910023325
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 297 mm |
| højde | 67 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 94,90 |
| inkl. momsDKK 94,90 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu