360°- anskuelse
Apparat dobbelt drejeligt hjul - bremse - hjul Ø 50 til 75 mm - konstruktionshøjde 75 til 102 mm - bæreevne 60 til 80 kg
Indsatsområde
- Apparatet har dobbelt drejehjul med bremse og er ideelt til universel brug.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af plastik, og slidbanen er lavet af blågrå gummi.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret-kromateret stålplade.
- Hjulet er udstyret med gevindbeskyttere for at beskytte kuglelejet mod støv og snavs.
- Rullen tilbyder lav rullemodstand og meget jævn kørsel, selv under tung belastning og ved højere hastigheder.
- Hjulkropmateriale - plastik
- Slidbanemateriale - gummi
- Husmateriale - galvaniseret-kromateret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 50 til 75 mm
- Hjulbredde - 2 x 18 til 2 x 24 mm
- Højde - 75 til 102 mm
- Projektion - 33 til 36 mm
- Plademål - 60 x 60 til 77 x 67 mm
- Hulstørrelse - 46 x 46/38 x 38 til 70 x 60/45 x 35 mm
- Skruehulsdiameter - 6,2 mm
- Belastningsevne - 60 til 80 kg
| Fra DKK 49,60 |
| inkl. momsDKK 49,60 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (2)
grænse udvælgelse
typen
hjuldiameter
Kapacitet
højde
rekord størrelse
Varenr.: 4021885003258
Udførelse
| typen | 50 mm |
| hjuldiameter | 2 x 18 mm |
| Kapacitet | 75 mm |
| højde | 36 mm |
| rekord størrelse | 60 x 60 mm |
| 46 x 46/38 x 38 mm | |
| 60 kg |
Varenr.: 4021885017644
Udførelse
| typen | 75 mm |
| hjuldiameter | 2 x 24 mm |
| Kapacitet | 102 mm |
| højde | 33 mm |
| rekord størrelse | 77 x 67 mm |
| 70 x 60/45 x 35 mm | |
| 80 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 61,20 |
| inkl. momsDKK 61,20 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu